Tarnów i Tuchów będą dopingowały biało-czerwonych w strefach kibica. Mają zgodę TVP

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec / Polska Press
Robert Gąsiorek

Tarnów i Tuchów będą dopingowały biało-czerwonych w strefach kibica. Mają zgodę TVP

Robert Gąsiorek

Dokładnie tydzień pozostał do inauguracyjnego meczu polskich piłkarzy podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Dla najzagorzalszych fanów futbolu, którzy do Moskwy się nie wybiorą, ale lubią kibicowanie w większym gronie, Tarnów i Tuchów przygotowują strefy kibica.

Jeszcze kilka tygodni temu nic nie wskazywało na to, aby w Tarnowie powstało miejsce, w którym kibice mogliby dopingować biało-czerwonych. Przełom nastąpił jednak w ostatni piątek. Do tarnowskiego magistratu nadeszła tego dnia decyzja o przyznaniu licencji na utworzenie strefy kibiców od Telewizji Polskiej, która jest jedynym nadawcą mundialu w Polsce. Uruchomiona ona zostanie w samym centrum, w wyremontowanym ostatnio Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika.

- To miejsce wydaje się być wprost idealnym do sportowego spotkania i wspólnego przeżywania emocji - komentuje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W centrum lepsza frekwencja

Ostatnia duża strefa kibiców organizowana przez tarnowski magistrat znajdowała na terenach TOSiR przy ulicy Wojska Polskiego. Telebim został tam zainstalowany przy okazji Mistrzostw Europy w 2012 roku. Lokalizacja okazała się jednak niezbyt fortunna. Strefa znajdująca się w sporej odległości od centrum przyciągnęła niewielką liczbę kibiców.

W tym roku lokalizacja wydaje się być znacznie lepsza. Miejsce transmitowania pojedynków „Orłów Nawałki” znajduje się w samym sercu Starówki. Amfiteatr Letni jest w stanie pomieścić 400 osób. Telebim zostanie umiejscowiony w muszli koncertowej.

Licencja, na publiczne pokazywanie meczów, którą miasto otrzymało od TVP, kosztuje ok. 2 tys. zł. Do tego dojdą jednak jeszcze wydatki związane z utrzymaniem obiektu, zabezpieczeniem strefy i wypożyczeniem odpowiednio dużego telebimu.

- Nie znamy jeszcze ostatecznej kwoty. Cały czas trwają negocjacje w tej sprawie - przekonuje Ciepiela.

W strefie nie będzie można obejrzeć uroczystości inaugurującej Mundial. Otwarta zostanie dopiero 19 czerwca, gdy Polska będzie rozgrywała swój pierwszy grupowy mecz z Senegalem.

Czytaj więcej:

  • Czy w strefach będzie dostępny alkohol?
  • Gdzie jeszcze powstana strefy kibica?
  • Strefa kibica w Kopalni Soli w Bochni?
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.