Tarnów i Tuchów będą dopingowały biało-czerwonych w strefach kibica. Mają zgodę TVP

Czytaj dalej
Fot. Joanna Urbaniec / Polska Press
Robert Gąsiorek

Tarnów i Tuchów będą dopingowały biało-czerwonych w strefach kibica. Mają zgodę TVP

Robert Gąsiorek

Dokładnie tydzień pozostał do inauguracyjnego meczu polskich piłkarzy podczas Mistrzostw Świata w Rosji. Dla najzagorzalszych fanów futbolu, którzy do Moskwy się nie wybiorą, ale lubią kibicowanie w większym gronie, Tarnów i Tuchów przygotowują strefy kibica.

Jeszcze kilka tygodni temu nic nie wskazywało na to, aby w Tarnowie powstało miejsce, w którym kibice mogliby dopingować biało-czerwonych. Przełom nastąpił jednak w ostatni piątek. Do tarnowskiego magistratu nadeszła tego dnia decyzja o przyznaniu licencji na utworzenie strefy kibiców od Telewizji Polskiej, która jest jedynym nadawcą mundialu w Polsce. Uruchomiona ona zostanie w samym centrum, w wyremontowanym ostatnio Amfiteatrze Letnim przy ul. Kopernika.

- To miejsce wydaje się być wprost idealnym do sportowego spotkania i wspólnego przeżywania emocji - komentuje Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

W centrum lepsza frekwencja

Ostatnia duża strefa kibiców organizowana przez tarnowski magistrat znajdowała na terenach TOSiR przy ulicy Wojska Polskiego. Telebim został tam zainstalowany przy okazji Mistrzostw Europy w 2012 roku. Lokalizacja okazała się jednak niezbyt fortunna. Strefa znajdująca się w sporej odległości od centrum przyciągnęła niewielką liczbę kibiców.

W tym roku lokalizacja wydaje się być znacznie lepsza. Miejsce transmitowania pojedynków „Orłów Nawałki” znajduje się w samym sercu Starówki. Amfiteatr Letni jest w stanie pomieścić 400 osób. Telebim zostanie umiejscowiony w muszli koncertowej.

Licencja, na publiczne pokazywanie meczów, którą miasto otrzymało od TVP, kosztuje ok. 2 tys. zł. Do tego dojdą jednak jeszcze wydatki związane z utrzymaniem obiektu, zabezpieczeniem strefy i wypożyczeniem odpowiednio dużego telebimu.

- Nie znamy jeszcze ostatecznej kwoty. Cały czas trwają negocjacje w tej sprawie - przekonuje Ciepiela.

W strefie nie będzie można obejrzeć uroczystości inaugurującej Mundial. Otwarta zostanie dopiero 19 czerwca, gdy Polska będzie rozgrywała swój pierwszy grupowy mecz z Senegalem.

Czytaj więcej:

 • Czy w strefach będzie dostępny alkohol?
 • Gdzie jeszcze powstana strefy kibica?
 • Strefa kibica w Kopalni Soli w Bochni?
Pozostało jeszcze 46% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.