Robert Gąsiorek

Tarnów. Kto w powiatowej placówce podrabiał podpisy starosty?

Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Samorządowym Centrum Edukacji. Śledczy badają m.in. kto podrobił podpisy Fot. Robert Gąsiorek Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Samorządowym Centrum Edukacji. Śledczy badają m.in. kto podrobił podpisy starosty na dokumentach
Robert Gąsiorek

Tarnów. Ujawnione podczas jesiennej kontroli nieuzasadnione wydatki Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie okazały się tylko wierzchołkiem góry lodowej. Prokuratura rejonowa sprawdza właśnie doniesienie starosty Romana Łucarza. Samorządowiec twierdzi, że w dokumentach finansowych instytucji trzykrotnie podrobiono jego podpis. To był gwóźdź do trumny Centrum stawianego do niedawna za wzór. Radni powiatowi kilka dni temu postanowili o jego likwidacji.

Samorządowe Centrum Edukacji organizowało szkolenia dla nauczycieli z regionu tarnowskiego. Okazuje się jednak, że oświatowej działalności placówki towarzyszyły finansowe nieprawidłowości. Pierwsze podejrzenia pojawiły się podczas ubiegłorocznej kontroli zleconej przez starostwo. Zwrócono wówczas uwagę na spore wydatki na zakupy, których zasadność budziła wątpliwości. Począwszy od ekspresu do kawy wartego aż 8 tys. zł, przez warte tysiąc zł garnki, po deskę do prasowania czy żelazko. Na czarnej liście znalazł się też rachunek opiewający na okulary korekcyjne dla szefowej Centrum za 4,5 tys. zł.

Efektem tamtych ustaleń było sięgnięcie kontrolerów po akt finansowych z lat wcześniejszych. Doszukali się w nich między innymi trzech dokumentów potwierdzających przyznanie szefowej SCE dodatkowego wynagrodzenia w kwecie 15 tys. zł za organizację kursów doszkalających.

Czytaj więcej:

 • Najwięcej kontrowersji budziła działalność dyrektorki placówki edukującej pedagogów. Dlaczego?
 • Jeszcze bez zarzutów?

 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.