Robert Gąsiorek

Tarnów. Kto w powiatowej placówce podrabiał podpisy starosty?

Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Samorządowym Centrum Edukacji. Śledczy badają m.in. kto podrobił podpisy Fot. Robert Gąsiorek Prokuratura Rejonowa w Tarnowie wszczęła śledztwo w sprawie nieprawidłowości w Samorządowym Centrum Edukacji. Śledczy badają m.in. kto podrobił podpisy starosty na dokumentach
Robert Gąsiorek

Tarnów. Ujawnione podczas jesiennej kontroli nieuzasadnione wydatki Samorządowego Centrum Edukacji w Tarnowie okazały się tylko wierzchołkiem góry lodowej. Prokuratura rejonowa sprawdza właśnie doniesienie starosty Romana Łucarza. Samorządowiec twierdzi, że w dokumentach finansowych instytucji trzykrotnie podrobiono jego podpis. To był gwóźdź do trumny Centrum stawianego do niedawna za wzór. Radni powiatowi kilka dni temu postanowili o jego likwidacji.

Samorządowe Centrum Edukacji organizowało szkolenia dla nauczycieli z regionu tarnowskiego. Okazuje się jednak, że oświatowej działalności placówki towarzyszyły finansowe nieprawidłowości. Pierwsze podejrzenia pojawiły się podczas ubiegłorocznej kontroli zleconej przez starostwo. Zwrócono wówczas uwagę na spore wydatki na zakupy, których zasadność budziła wątpliwości. Począwszy od ekspresu do kawy wartego aż 8 tys. zł, przez warte tysiąc zł garnki, po deskę do prasowania czy żelazko. Na czarnej liście znalazł się też rachunek opiewający na okulary korekcyjne dla szefowej Centrum za 4,5 tys. zł.

Efektem tamtych ustaleń było sięgnięcie kontrolerów po akt finansowych z lat wcześniejszych. Doszukali się w nich między innymi trzech dokumentów potwierdzających przyznanie szefowej SCE dodatkowego wynagrodzenia w kwecie 15 tys. zł za organizację kursów doszkalających.

Czytaj więcej:

  • Najwięcej kontrowersji budziła działalność dyrektorki placówki edukującej pedagogów. Dlaczego?
  • Jeszcze bez zarzutów?

 

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej w Tarnowie. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

promocja -50%

Gazeta online przez 90 dni za połowę ceny

29,50 59,00

Skorzystaj z promocji i ciesz się codziennym dostępem do gazety online przez 90 dni. Z tą ofertą oszczędzasz aż połowę ceny!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.