Łukasz Winczura

Tarnów. Najlepsza skrzypaczka wśród detektywów, złodziei niestety już nie tropi. Plany koncertów ma rozpisane aż do 2021 roku

Katarzyna Keyt Kołodziej marzy o nagraniu własnej płyty. Ma już przygotowaną setkę coverów. Fot. Topol Katarzyna Keyt Kołodziej marzy o nagraniu własnej płyty. Ma już przygotowaną setkę coverów.
Łukasz Winczura

Gdy Katarzyna Kołodziej zaczynała przygodę z muzyką jej największym utrapieniem były nie tyle ćwiczenia, ile to, że musiała przepraszać sąsiadów z kamienicy za dźwięki, których nie zatrzymywały ściany. W dorosłym życiu imała się wielu zajęć, ale największą miłością pozostały skrzypce.

Wszystko zaczęło się od nauki w szkole muzycznej, która mieściła się wówczas przy ulicy Mickiewicza. Jej pierwszym i jedynym nauczycielem był Marian Początko. O tym, że ma talent i bardzo dobry słuch, jej rodzice dowiedzieli się, gdy jeszcze chodziła do zerówki.

Jedyne czego żałowała ćwicząc mozolnie gamy to fakt, że nie mogła grać w ulubioną siatkówkę, by oszczędzać palce. Na osłodę pozostawały jej treningi pływackie i ścianka wspinaczkowa.

W rodzinie Katarzyny nie było jednak wcześniej jakichś wielkich tradycji muzycznych.

- Rodzice, owszem pięknie śpiewają, a tata bardzo ładnie gwiżdże. Ktoś z dalszej rodziny grał na cytrze - opowiada.

Keyt ćwiczy co najmniej 4 godziny dziennie. Ale nierzadko nad nutami spędza nawet pół dnia. Przygotowuje kolejne covery, których w kolekcji ma ponad setkę.

- Wszystko mam rozpisane na nuty. Repertuar zmieniam średnio raz na dwa tygodnie. Długo siedzę nad aranżami, to bardzo czasochłonne. I ciągle szukam nowych inspiracji - opowiada. Ma w planach nagranie płyty. Na razie możemy oglądać teledyski, które umieściła na Youtube.

Czytaj dalej i dowiedz się więcej o teraźniejszości i przeszłości skrzypaczki. 

Pozostało jeszcze 57% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.