Robert Gąsiorek

Tarnów. Nowe połączenie z A4 coraz bliżej

Jacek Bogusz ma nadzieję, że budowa nowego łącznika autostradowego w końcu dojdzie do skutku Fot. Robert Gąsiorek Jacek Bogusz ma nadzieję, że budowa nowego łącznika autostradowego w końcu dojdzie do skutku
Robert Gąsiorek

Jest decyzja środowiskowa na budowę łącznika autostradowego z zachodnią częścią Tarnowa. Mieszkańcy Ostrowa mają nadzieję, że centrum ich wsi przestaną rozjeżdżać tysiące samochodów.

Oczekiwany od wielu lat zjazd z węzła autostradowego Tarnów--Zachód może w końcu doczekać się realizacji.

Po trwającej blisko rok procedurze wydawania decyzji środowiskowej urzędnicy podpisali dokument, dzięki któremu można rozpoczynać procedury przetargowe.

- Od dziś można się jeszcze przez 14 dni odwoływać od tej decyzji, ma ona jednak rygor natychmiastowej wykonalności i może być wdrażana w życie bez czekania na odwołania - mówi Józef Kuboń, inspektor ds. finansowania inwestycji i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Wierzchosławice.

Drogowy koszmar

Z pokonania pierwszej z przeszkód na drodze do budowy zadowoleni są mieszkańcy Ostrowa. Odkąd otwarto A4, przecinająca wioskę droga wojewódzka nr 973 stała się dla kierowców wygodnym skrótem z węzła autostrady w kierunku Mościc i Tarnowa.

Czytaj więcej i dowiedz się ile samochodów dziennie pokonywał rozpadający się most na Dunajcu oraz kto miał obiekcje dotyczące planów budowy. 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuje w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Piszę o tematach związanych z miastem Tarnowem oraz powiatami: tarnowskim oraz dąbrowskim. Zajmuje się sprawami kryminalnymi oraz przygotowuję teksty dotyczące ludzkich problemów. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać rozwiązywać problemy. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.