Robert Gąsiorek

Tarnów. Nowe połączenie z A4 coraz bliżej

Jacek Bogusz ma nadzieję, że budowa nowego łącznika autostradowego w końcu dojdzie do skutku Fot. Robert Gąsiorek Jacek Bogusz ma nadzieję, że budowa nowego łącznika autostradowego w końcu dojdzie do skutku
Robert Gąsiorek

Jest decyzja środowiskowa na budowę łącznika autostradowego z zachodnią częścią Tarnowa. Mieszkańcy Ostrowa mają nadzieję, że centrum ich wsi przestaną rozjeżdżać tysiące samochodów.

Oczekiwany od wielu lat zjazd z węzła autostradowego Tarnów--Zachód może w końcu doczekać się realizacji.

Po trwającej blisko rok procedurze wydawania decyzji środowiskowej urzędnicy podpisali dokument, dzięki któremu można rozpoczynać procedury przetargowe.

- Od dziś można się jeszcze przez 14 dni odwoływać od tej decyzji, ma ona jednak rygor natychmiastowej wykonalności i może być wdrażana w życie bez czekania na odwołania - mówi Józef Kuboń, inspektor ds. finansowania inwestycji i ochrony środowiska w Urzędzie Gminy Wierzchosławice.

Drogowy koszmar

Z pokonania pierwszej z przeszkód na drodze do budowy zadowoleni są mieszkańcy Ostrowa. Odkąd otwarto A4, przecinająca wioskę droga wojewódzka nr 973 stała się dla kierowców wygodnym skrótem z węzła autostrady w kierunku Mościc i Tarnowa.

Czytaj więcej i dowiedz się ile samochodów dziennie pokonywał rozpadający się most na Dunajcu oraz kto miał obiekcje dotyczące planów budowy. 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.