Tarnów. Remonty wiaduktów to skandal! Kolej ponownie odwleka terminy

Czytaj dalej
Fot. Paweł Chwał
Paweł Chwał

Tarnów. Remonty wiaduktów to skandal! Kolej ponownie odwleka terminy

Paweł Chwał

Miasto jest rozkopane przez PKP już od sześciu lat, a harmonogramy prac kolejny raz przesunięto. Kolejarze za nic mają paraliż komunikacyjny Tarnowa. Nikt i nic nie jest w stanie ich ponaglić.

Jeszcze w czerwcu, Rafał Pietrończyk, dyrektor projektu przebudowy linii kolejowej z Krakowa do Rzeszowa zapowiadał prezent od PKP PLK dla tarnowian na święta Bożego Narodzenia. Miało być nim oddanie do ruchu przejazdów pod przebudowywanymi wiaduktami na ul. Warsztatowej i Gumniskiej oraz nową drogą - pod torami przy al. Tarnowskich.

Trzy lata poślizgu

Prezentu jednak nie będzie. Kolejarze zmodyfikowali bowiem wcześniejsze deklaracje dotyczące wiaduktów. Według najnowszych, komunikacyjna blokada Tarnowa może się przeciągnąć nawet do września przyszłego roku. Tyle, według przedstawionego właśnie harmonogramu, prowadzone mają być prace na ul. Warsztatowej.

- Okazało się, że wody gruntowe są tam znacznie wyżej niż wynikało to z wcześniejszych pomiarów. Pierwotnie zakładaliśmy wywiezienie trzech tysięcy metrów sześciennych ziemi, a my w tej chwili mamy już czternaście tysięcy - mówi Piotr Jędrzejczyk z PKP PLK, który został niedawno nowym dyrektorem projektu przebudowy linii.

Czytaj więcej:

 • Czy szykują się opóźnienia przy wiadukcie na ul. Krakowskiej?
 • Czy wydłużą się prace przy ul. Gumniskiej?
Pozostało jeszcze 81% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Komentarze

1
Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Tarnowianin

Banda idiotow nic wiecej... Niech bawia sie z tym jeszcze z 10 lat... Takie cos powinno byc robione w jak najkrotszym czasie a nie latami sie ciagnac ale niestety takie madre jest polskie prawo

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.