Robert Gąsiorek

Tarnów. Śledczy prześwietlą szkolny finał WOŚP po donosie wolontariuszy i ich rodziców

Tarnów. Śledczy prześwietlą szkolny finał WOŚP po donosie wolontariuszy i ich rodziców Fot. Artur Gawle
Robert Gąsiorek

Prokuratura sprawdza, czy podczas tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mogło dojść do przywłaszczenia pieniędzy w sztabie działającym w Zespole Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie. Oskarżenia wysuwają niektórzy rodzice wolontariuszy uczestniczących w ulicznych kwestach.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w styczniu już po raz 13. brał aktywny udział w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Do kwestowania na ulicach Tarnowa zgłosiło się 36 uczniów. Wtedy nic nie zapowiadało finału akcji z udziałem prokuratury i policji.

14 stycznia po południu młodzi ludzie zaczęli wracać do szkoły, aby zdać puszki i rozliczyć się z zebranych pieniędzy. Wolontariusze zwracali puszki Alicji Czerwińskiej-Franek, dyrektorce placówki, która przeliczała gotówkę. Właśnie na tym etapie, zdaniem niektórych wolontariuszy i ich rodziców, mogło dojść do nieprawidłowości.

Uczniowie szkoły, biorący udział w finale WOŚP, zwrócili uwagę na to, że w komisji szkolnego sztabu znajdowała się wyłącznie dyrektorka. - Puszkę po przekazaniu na ławkę otwierała osobiście pani dyrektor. Każdy wolontariusz miał za zadanie liczyć najdrobniejsze nominały, te do 20 groszy. W tej samej chwili, pozostała kwota liczona była przez panią dyrektor. Zdaniem wolontariuszy, pani dyrektor pomijała część pieniędzy, przesuwając je na bok bez liczenia. Końcowa kwota według świadków była zaniżona o nawet kilkaset złotych - opowiada rodzic jednej z wolontariuszek, który chce zachować anonimowość.

Czytaj więcej:

 • Kto zawiadomił szefa sztabu WOŚP o podejrzanej sytuacji?
 • Co wykazało dochodzenie?
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

  już od
  18,45
  /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Chętnie pochylam się również nad interwencjami Czytelników. Z aparatem w dłoni nierzadko można mnie spotkać na imprezach odbywających się w regionie. Po godzinach pracy jestem wielkim fanem piłki nożnej oraz miłośnikiem seriali, zwłaszcza kryminalnych. Ten ulubiony to „Gomorra”.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.