Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tarnów. Straż miejska w końcu wróciła pod swój stary adres. Po włóknach azbestu nie ma już śladu

Czytaj dalej
Fot. Paweł Chwał
Paweł Chwał

Tarnów. Straż miejska w końcu wróciła pod swój stary adres. Po włóknach azbestu nie ma już śladu

Paweł Chwał

Strażnicy miejscy wrócili wczoraj na ul. Nadbrzeżną Dolną 7. W miejscu szpetnego, pokrytego azbestowymi płytami budynku, powstał nowoczesny biurowiec, w którym poza strażą mieści si ę również wydział bezpieczeństwa magistratu. Z czasem zainstaluje się tam centrum sterowania ruchem w mieście.

Z poprzedniej siedziby straży miejskiej pozostały jedynie piwnice oraz część klatki schodowej. To na nich, w sąsiedztwie potoku Wątok, wzniesiono nowy budynek. Mundurowi przenieśli się do budynku z tymczasowej lokalizacji przy ul. Brodzińskiego.

- Nasza nowa siedziba wygląda nie tylko ładnie, ale przede wszystkim jest o wiele bardziej funkcjonalna od tej, w której pracowaliśmy wcześniej - mówi Krzysztof Tomasik, komendant tarnowskiej SM.

Jak dodaje zmianę na lepsze odczują nie tylko osoby pracujące w komendzie, ale również petenci, którzy pojawiać się tu będą okazjonalnie. Cały budynek jest klimatyzowany i monitorowany, z systemem szyfrowania drzwi. Prowadzi do niego podjazd do niepełnosprawnych, którego wcześniej nie było.

- Na dachu są kolektory słoneczne a w środku energooszczędne oświetlenie LED - wylicza Tomasik. Cieszy się zwłaszcza z przestronnej sali do obsługi miejskiego monitoringu. Na monitorach można oglądać na razie obraz z 40 kamer ustawionych w różnych częściach miasta. Miejsca jest w niej na tyle dużo, by dało się obsługiwać tych kamer nawet... tysiąc.

Czytaj więcej:

 • "Mam nadzieję, że w ślad za  nową siedzibą pójdą większe nakłady na straż miejską"
 • Utworzenie centrum sterowania ruchem to element szerszego projektu...
Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.