Tarnów. Sypia na stercie śmieci w korytarzu. Kto rozwiąże problemy Romana?

Czytaj dalej
Fot. Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek

Tarnów. Sypia na stercie śmieci w korytarzu. Kto rozwiąże problemy Romana?

Robert Gąsiorek

Zbierane przez lokatora kamienicy w centrum śmieci, wypełniły mu mieszkanie oraz korytarz. Na kłopotliwe sąsiedztwo narzekają lokatorzy i administracja. 53-latek nie chce żadnej pomocy

Widok klatki schodowej na drugim piętrze kamienicy przy pl. Kazimierza Wielkiego w Tarnowie budzi obrzydzenie. Zalega tam sterta starych ubrań, butów, puszek po piwie, opakowań po jedzeniu. Wszystko przed drzwiami jednego z lokatorów, borykającego się z manią zbieractwa. Inni mieszkańcy i prowadzący po sąsiedzku swoje biznesy mają dość śmietniska, z którego wydobywa się nieprzyjemny fetor.

- Została nas w tej kamienicy już tylko garstka. Większość się wyprowadziła, bo nie mogła znieść takiego sąsiedztwa - narzeka jedna z lokatorek.

Sypialnia na korytarzu

Bałagan na korytarzu jest dziełem popularnego w Tarnowie Romana Wiśniowskiego. 53-latka często można spotkać w centrum miasta. Zawsze z kimś zagadany, a jak w pobliżu nie ma akurat kogoś znajomego, to zaczepia przechodniów. Spaceruje z kundelkiem, Józkiem.

- Przygarnąłem go kilka lat temu. To jest mój najlepszy przyjaciel - mówi, tuląc psa do twarzy. Roman od dziecka mieszka w mieszkaniu na Pl. Kazimierza. Kiedyś pracował m.in w Zakładach Przetwórstwa Owocowo-Warzywnego „Owintar”, na poczcie, w restauracjach.

Czytaj więcej:

 • Sytuacji zaradzić próbowała kadministracja kamienicy, czy się udało?
 • Z czego utrzymuje się mężczyzna?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Ponadto piszę o różnych problemach lokalnej społeczności oraz ciekawych osobach pochodzących z Tarnowa i okolic. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.