Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tarnów. Wybudują wiadukt, do którego nie będzie jak dojechać

Czytaj dalej
Fot. Paweł Chwał
Paweł Chwał

Tarnów. Wybudują wiadukt, do którego nie będzie jak dojechać

Paweł Chwał

Choć postęp prac na to na razie nie wskazuje, kolej zapowiada, że jeszcze w tym roku odda do użytku wybudowany przejazd pod wiaduktem na al. Tarnowskich. Nieprędko skierowany zostanie jednak w jego kierunku ruch z zakorkowanej ul. Tuchowskiej. Plany budowy nowej drogi wzdłuż torów, która ma połączyć wiadukt z główną drogą wlotową do miasta z południa, wciąż są w powijakach.

Dom Mariusza Dalczyńskiego sąsiaduje z prowadzoną od blisko trzech lat przez PKP Polskie Linie Kolejowe przebudową przejazdu kolejowego w rejonie al. Tarnowskich. Wcześniej przez ponad rok obok jego posesji, aleją Tarnowskich i ulicą Tuwima poprowadzony był objazd Tuchowskiej - wówczas zamkniętej dla ruchu.

- Szczerze mówiąc, mam już tego wszystkiego serdecznie dość. Tempo robót jest ślamazarne. Przez rok na placu budowy nie było żywej duszy, nie robiono tutaj nic. Straciłem już resztki nadziei na to, że te utrudnienia tak naprawdę w ogóle się kiedyś skończą - skarży się tarnowianin.

Nawet wówczas, gdy przejazd pod wysokim na 4,7 m wiaduktem na al. Tarnowskich zostanie wreszcie otwarty, to i tak nie da się do niego dojechać od strony ul. Tuchowskiej. Chyba że przez Tuwima - wąską, osiedlową uliczką. Dla mieszkających przy niej byłaby to powtórka sprzed czterech lat, kiedy obok ich domów przejeżdżało dziennie kilkanaście tysięcy aut.

W dalszej części tekstu:

 • - mieszkańców czeka spotęgowanie korków
 • - nienznane terminy i koszty budowy nowej drogi
 • - który projket utknął w szufladzie?
Pozostało jeszcze 68% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Chwał

Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.