Tarnów. Wyznaczam nagrodę za złapanie złodziei

Czytaj dalej
Paulina Marcinek

Tarnów. Wyznaczam nagrodę za złapanie złodziei

Paulina Marcinek

10 tys. zł oferuje właściciel firmy Niko za schwytanie złodziei, którzy okradli jego magazyn w Pogórskiej Woli i wynieśli z zakładu drogie elektronarzędzia. Sprawę bada także tarnowska policja.

Kiedy Ryszard Szatko wszedł w niedzielę przed południem do magazynu z częściami samochodowymi w Pogórskiej Woli, przecierał oczy ze zdumienia. Jego zakład wyglądał jak prawdziwe pobojowisko. Złodzieje , którzy włamali się do magazynu, wszystko dokładnie splądrowali, nie oszczędzili nawet kosza na śmieci.

Sprawcy, żeby dostać się do budynku, najprawdopodobniej przecięli siatkę ogrodzeniową, wybili szybę w małym okienku w łazience, a następnie otworzyli większe, przez które wynosili sprzęty.

Łupem złodziei padły markowe elektronarzędzia. m.in. dwie szlifierki kątowe, piły szablaste, wiertarki. W sumie kilkadziesiąt sztuk. - Wiele z nich było nowych, jeszcze nie zdążyliśmy ich rozpakować - mówi Ryszard Szatko, właściciel poszkodowanej firmy.

To nie pierwsze włamanie do jego magazynu. Rok temu skradziono tam felgi aluminiowe i sporo elektronarzędzi. Sprawców nigdy nie udało się jednak namierzyć.

Przedsiębiorca po tamtym zdarzeniu zdecydował się założyć alarm w magazynie, aby w przyszłości zapobiegać kradzieżom. Ten jednak nie zadziałał, gdy ostatnio nieznani sprawcy dostali się do magazynu. - Niedawno się zepsuł i nie zdążyliśmy go naprawić - podkreśla Szatko. Od razu zawiadomił tarnowską policję.

- Przyjęliśmy zgłoszenie i nasi „kryminalni” zajmują się sprawą - mówi asp. sztab. Paweł Klimek, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Tarnowie.

Ryszard Szatko postanowił jednak równocześnie wziąć sprawy w swoje ręce i własnym sumptem próbuje namierzyć sprawców kradzieży. Wyznaczył w tym celu nagrodę finansową w wysokości 10 tys. zł.

- Otrzyma ją osoba, która przyprowadzi do mnie złodziei. Nie wnikam, jak to zrobi. Czy użyje podstępu czy wybierze inny sposób - wyjaśnia.

Zapewnia, że rabusiów odda w ręce tarnowskim policjantom. Oferuje również 5 tys. zł za wskazanie sprawców kradzieży.

Ogłoszenia o nagrodzie obiegły internet, zaraz po włamaniu do magazynu firmy Niko w Pogórskiej Woli.

- Pod wpływem impulsu dałem taką informację na portalu społecznościowym już w niedzielę. Mam nadzieję, ze w ten sposób uda się szybko namierzyć sprawców - mówi.

W ogłoszeniu podał także swój numer telefonu (601 989 995) pod, który można dzwonić by przekazać informacje o kradzieży i złodziejach.

- Nie ma znaczenie, że okradziono mnie na 10 tys. zł i wyznaczyłem nagrodę o takiej właśnie wartości. Chodzi o to, żeby jak najszybciej ująć sprawcę, aby więcej nie kradł i nie był bezkarny - wyjaśnia Ryszard Szatko. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat więzienia.

Paulina Marcinek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2021 Polska Press Sp. z o.o.