Tarnowska opozycja wciąż w rozsypce

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Skórka
Łukasz Winczura

Tarnowska opozycja wciąż w rozsypce

Łukasz Winczura

Tarnowska opozycja dużo mówi o zjednoczeniu. Jej liderzy roztrząsają wizje jednej listy w wyborach samorządowych oraz wspólnego kandydata w elekcji prezydenckiej. Rzeczywistość skrzeczy, bo tak naprawdę dziś więcej ich dzieli niż łączy. A jedną z kości niezgody jest osoba Romana Ciepieli, który jest kontestowany również przez część własnego obozu Platformy Obywatelskiej.

Od kilku miesięcy coraz wyżej podnosi głowę frakcja niezadowolonych z polityki obecnego prezydenta Tarnowa. Tydzień temu w magistrackim budynku przy ul. Goldhammera zasiedli za jednym stołem.

Z naszych ustaleń wynika, że inicjatorem spotkania był Jakub Kwaśny, radny koła SLD i działacz Stowarzyszenia Inicjatywa Polska Barbary Nowackiej. Listę obecności podpisali też: Marian Wardzała i jego syn Robert - obaj z Platformy Obywatelskiej, radny lewicy Piotr Górnikiewicz, szef tarnowskich struktur SLD Wiesław Bart. Nowoczesną reprezentował Sebastian Stepek, zaś ludowcy przysłali Adama Biedronia i Józefa Szmucera.

- Chcieliśmy omówić sytuację w mieście i przeprowadzić konsultacje budżetowe. Rozmawialiśmy ponad dwie godziny - recytuje jednym tchem Jakub Kwaśny.

Czytaj więcej, a dowiesz się jaki był wynik rozmów prowadzonych w magistrackim budynku.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Łukasz Winczura

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.