Tarnowski muzyk Wojciech Klich pokochał wiejskie klimaty. Uprawia warzywa, robi powidła, kosi i... komponuje piosenki

Czytaj dalej
Fot. Paulina Marcinek
Paulina Marcinek-Kozioł

Tarnowski muzyk Wojciech Klich pokochał wiejskie klimaty. Uprawia warzywa, robi powidła, kosi i... komponuje piosenki

Paulina Marcinek-Kozioł

Choć doskonale czuje się w mieście, pokochał też życie na wsi. Bobrowniki Wielkie to miejsce gdzie spędza każdą wolną chwilę. Ma tu drewniany dom po dziadku, różane rabatki, grządki i drzewka owocowe. Ze stojącej obok stodoły uczynił przechowalnię rodzinnych pamiątek. Nie wyklucza, że kiedyś osiądzie tu już na stałe.

Chyba nie ma w Tarnowie ciekawszej i barwniejszej postaci muzycznej jak Wojtek Klich. Jego znak rozpoznawczy oprócz oryginalnego, charyzmatycznego głosu, gitary i bosych stóp? Pisze teksty i komponuje nie tylko na swoje płyty, ale również dla artystów polskiej sceny muzycznej.

Jest chociażby autorem przebojów Anny Wyszkoni „Czy ten pan i pani”, „Na cześć wariata” oraz Małgorzaty Ostrowskiej: „Lipiec ze mną”. Współpracował z Tadeuszem Nalepą, Martyną Jakubowicz, a także z Wojciechem Waglewskim, Robertem Gawlińskim, Markiem Piekarczykiem. Sam był członkiem zespołu ZIYO, organizuje popularne Rockowe O!płateczki i Dżemowe Zaduszki.

Wsi spokojna, wsi wesoła..

Mała wioska pod Tarnowem. Cisza, spokój, malownicze krajobrazy, szereg domków przy jednej z ulic. Wśród nich drewniana chałupka z białymi oknami, brązowym ogrodzeniem, przystrzyżonym żywopłotem i figurką Maryi obok. To tutaj swoje korzenie zapuszcza Wojciech Klich.

- Uwielbiam tutaj być. Czuję łączność pokoleniową z dziadkiem i tatą. Często siadam na schodach przy domu, plumkam na gitarze i obserwuje to, co dzieje się dookoła. Większość moich piosenek powstaje właśnie tu - opowiada muzyk.

Dom wybudował przed II wojną światową Józef Klich. Jego wnuk, Wojtek, nie przepadał za wyjazdami na wieś, kiedy był jeszcze nastolatkiem. Choć miał tu kuzynów, lepiej czuł się w towarzystwie kumpli z miasta. Dziadek wolał tych wnuków, którzy zostali na roli i pomagali mu w gospodarstwie. A Wojtek? Miał inne plany - chciał iść do technikum.

Czytaj więcej o tym jakie warzywa i owoce zasadził w ogródku Wojtek Klich oraz jakie piosenki powstają w tym miejscu.

Pozostało jeszcze 64% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Paulina Marcinek-Kozioł

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.