Tarnowskie MPK planuje zakupy i czeka na pieniądze

Czytaj dalej
Fot. Robert Gąsiorek
Robert Gąsiorek

Tarnowskie MPK planuje zakupy i czeka na pieniądze

Robert Gąsiorek

W ogłoszonym przez tarnowską spółkę przetargu 21 pojazdów na gaz chce dostarczyć firma Scania. Na wymianę czekają już 20-letnie jelcze, many i volvo. Zakup uzależniony jest od unijnej dotacji.

Ważą się losy zakupu kilkudziesięciu nowych autobusów przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Tarnowie. Spółka planuje nabyć w sumie 35 pojazdów. Ogłoszono już nawet trzy przetargi. Pierwszy z nich, na 21 autobusów zasilanych gazem, może zostać wkrótce rozstrzygnięty. Jedyną ofertę złożyła bowiem firma Scania, która zaproponowała swoje samochody za niewiele ponad 26,5 mln zł. Na przeszkodzie w sfinalizowaniu transakcji może stanąć jednak brak unijnej dotacji, o którą od pół roku zabiega spółka. Na częściową wymianę przestarzałego taboru MPK miałoby pozyskać z UE w sumie 33 mln zł.

- Na przełomie września i października powinna zapaść decyzja w tej sprawie. Jeśli nie otrzymamy dotacji lub będzie ona dużo mniejsza, niż zakładamy, przetarg zostanie unieważniony - przyznaje Jerzy Wiatr, prezes MPK w Tarnowie. Podobny los czekać będą również ogłoszone już przetargi na dziewięć 12-metrowych pojazdów i pięć autobusów o długości 5 metrów.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

 • Jakie będą nowe autobusy?
 • Kiedy autobusy wyjadą na ulice?
Pozostało jeszcze 69% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Robert Gąsiorek

Pracuję w redakcji Gazety Krakowskiej i portalu tarnow.naszemiasto.pl. Moją ulubioną tematyką są sprawy kryminalne. Ponadto piszę o różnych problemach lokalnej społeczności oraz ciekawych osobach pochodzących z Tarnowa i okolic. Wykonuję również fotogalerie z ciekawych imprez, które odbywają się w regionie. Staram się w moich tekstach przedstawiać sprawy w sposób rzetelny i pomagać w rozwiązywaniu problemów. Nie jestem obojętny na ludzką krzywdę. Prywatnie interesuje się sportem, a w szczególności piłką nożną.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2022 Polska Press Sp. z o.o.