Alicja Fałek

Tata niepełnosprawnego Piotrka do premier Szydło: ulitujcie się nad losem naszych dzieci!

Jakub Owsianka podczas spotkania w Krościenku apelował do wicepremier Beaty Szydło o pomoc dla niepełnosprawnych Fot. Twitter.com Jakub Owsianka podczas spotkania w Krościenku apelował do wicepremier Beaty Szydło o pomoc dla niepełnosprawnych
Alicja Fałek

Piotr Owsianka, ojciec chłopca cierpiącego na rzadką chorobę genetyczną, zwaną „rybią łuską”, odważył się publicznie wystawić żółtą kartkę rządowi Prawa i Sprawiedliwości. Prosił o większą pomoc dla osób niepełnosprawnych.

Wicepremier Beata Szydło w niedzielę odwiedziła Krościenko nad Dunajcem, Szymbark w pow. gorlickim i Limanową w ramach akcji „Polska jest jedna”. Podczas pierwszego spotkania z mieszkańcami regionu do głosu doszedł Jakub Owsianka, prezes Fundacji Ichtiozis, zrzeszającej osoby chorujące na rybią łuskę.

- Byłem zwolennikiem PiS-u, ale już nie będę go popierał - stwierdził publicznie mieszkaniec podsądeckich Barcic. - Jestem wzburzony i rozgoryczony sytuacją, z jaką muszą sobie radzić osoby niepełnosprawne i ich rodziny.

Prosił o litość

Jakub Owsianka od lat walczy o lepsze życie dla osób niepełnosprawnych. Jak każdy rodzic chorego dziecka, które całkowicie zależne jest od drugiej osoby, wie, jak trudne jest takie życie.

Od minionej środy w Sejmie trwa protest rodziców i osób niepełnosprawnych. Owsianka tym razem nie mógł być w stolicy. Ale postanowił włączyć się w walkę o poprawę bytu swojego syna Piotrka i innych osób niepełnosprawnych. Dlatego razem z Piotrkiem był w Krościenku nad Dunajcem na spotkaniu z Beatą Szydło.

Czytaj więcej i dowiedz się, jak na postulaty mężczyzny zareagowała Beata Szydło. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Alicja Fałek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.