„Tatusiowie” latami nie płacą na dzieci

Czytaj dalej
Fot. Maciej Jeziorek
Aleksandra Pasis

„Tatusiowie” latami nie płacą na dzieci

Aleksandra Pasis

W bazie grudziądzkiej opieki społecznej jest ok. 1850 alimenciarzy.

Problem ze ściągalnością zaległych pieniędzy od osób, które nie regulują zasądzonych płatności na rzecz swoich dzieci, jest bardzo duży. Długi rosną w szybkim tempie.

W Grudziądzu niechlubnym rekordzistą jest mężczyzna, który „wygenerował” zaległość na ponad 258 tys. zł (wraz z odstetkami)! Kolejny na ponad 196 tys. zł. - Ten mężczyzna posiada dług wobec sześciu wierzycielek - informują urzędnicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Wyjaśnijmy: „wierzycielki” to matki dzieci tego mężczyzny.

Trzeci największy w mieście alimenciarz nie płaci na dziewięcioro (!) dzieci. Jego zadłużenie przekracza już 186 tys. zł.

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.