Teatr Marionetek, czyli Między nami Patronami

Czytaj dalej
Tomasz Maleta

Teatr Marionetek, czyli Między nami Patronami

Tomasz Maleta

Podlaska polityka nieraz przyzwyczaiła nas do niespodziewanych zwrotów akcji. I to brzemiennych w skutkach. Jak choćby na przełomie zimy i wiosny 2007 roku, gdy przez trzy miesiące nowo wybrani radni nie potrafili wyłonił zarządu województwa. Totalna obstrukcja zakończyła się rozwiązaniem sejmiku.

Zanim odbyły się przedterminowe wybory samorządem wojewódzkim zarządzał komisarz wyznaczony przez rządzący w kraju PiS. Zmienił wtedy chociażby nazwę Teatru Dramatycznego w Białymstoku. Zrzucił z cokołów Aleksandra Węgierkę przywracając na piedestał Józefa Piłsudskiego. Mieszkańcy Białegostoku nie odebrali dobrze tej zmiany, były protesty.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Maleta

Zainteresowania: Region, samorząd, niepokorne spojrzenie na świat najbliższy i ten całkiem odległy. Obserwator białostockiej, podlaskiej, krajowej i międzynarodowej sceny politycznej chodzący z boku od głównego nurtu niezależnie od tego, kto w nim mąci co jakiś czas. Sympatyk białostockiej Kopyści i innych dźwięków, także z innej szerokości geograficznej. A także otuliny Puszczy Augustowskiej od Wigier do Serw. Z każdym rokiem bliżej emerytury, choć i tak jawi się odległa. Pod warunkiem, że się jej doczeka.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.