Sławomir Bromboszcz

Telewizor spalił się lata temu. Trzeba płacić abonament?

Halina Raś z Chrzanowa chce udowodnić, że nie zalega z opłatami, bo siedem lat temu wyrejestrowała telewizor, gdy spalił się po awarii sieci Fot. Sławomir Bromboszcz Halina Raś z Chrzanowa chce udowodnić, że nie zalega z opłatami, bo siedem lat temu wyrejestrowała telewizor, gdy spalił się po awarii sieci
Sławomir Bromboszcz

Halina Raś z Chrzanowa od ponad siedmiu lat nie ma telewizora i radia. Wyrejestrowała sprzęt, gdy ten się spalił. Otrzymała jednak do zapłaty rachunek za zaległy abonament. Nie rozumie, dlaczego ma płacić za usługę, z której nie korzystała. Kobieta bardzo się zdziwiła, gdy okazało się, że ma do zapłaty zaległe rachunki za abonament. Przyszło pismo informujące ją, że wraz z odsetkami zalega 1,4 tys. zł. Tyle nazbierało się od początku 2011 roku.

- Nie mam telewizora i nie zamierzam go kupować, mam pilniejsze wydatki. Gdy spalił mi się, to go wyrejestrowałam na poczcie. Dlaczego mam płacić? - pyta bezradnie Halina Raś.

Straciła dobytek

Pod koniec 2010 roku w budynku przy ul. Oświęcimskiej w Chrzanowie, gdzie wówczas mieszkała, doszło do awarii instalacji elektrycznej. - Gdy wróciłam z pracy, okazało się, że spaliły się wszystkie sprzęty podpięte do sieci. Wszystko przez sąsiadów, którzy nielegalnie pobierali prąd - wspomina kobieta.

Po tym wydarzeniu postanowiła się przeprowadzić. Urzędnicy pomogli jej znaleźć nowe lokum. Duże mieszkanie zamieniła na mniejsze i musiała wymienić część mebli. Pieniędzy na nowy telewizor po prostu nie wystarczyło. Poszła więc na pocztę załatwić formalności z abonamentem. Podczas przeprowadzki zachorowała i trafiła do szpitala.

W dalszej części tekstu dowiesz się jakich formalności należy dopełnić, żeby być zwolnionym z płacenia abonamentu oraz co można zrobić, kiedy ma się zaległości w jego płaceniu. 

Pozostało jeszcze 67% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Sławomir Bromboszcz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.