Ten, który rozwiązał tajemnicę wawelskiej klątwy

Czytaj dalej
Maria Mazurek

Ten, który rozwiązał tajemnicę wawelskiej klątwy

Maria Mazurek

Był 1983 rok, gdy londyński „Times”, włoska „La Stampa” i niemiecki „Die Welt” na pierwszych stronach donosiły: polski dziennikarz rozwikłał zagadkę klątwy wawelskiej. Zbigniew Święch swoją trylogią „Klątwy, Mikroby i Uczeni” rozsławił nie tylko siebie, ale i Wawel. Razem znaleźli się w błysku fleszy, on i królewski zamek. Dziś, wiele lat i jeden udar mózgu później, Święch obchodzi 75. urodziny. Pasja, determinacja i pogoda ducha - tego mu nie brakuje i oby nigdy nie zabrakło.

Święch miał 31 lat i prowadził jeszcze nieco studencki, jeśli chodzi o częstotliwość imprez, tryb życia. Pan dziennikarz z telewizji, kilkanaście lat od debiutu w prasie, niby poważny, szanowany, no, ale miał w sobie coś chłopięcego, figlarnego (chyba zresztą do dzisiaj ma). Młody, przystojny, dość popularny, z błyskiem w oku, erudyta - kobiety szalały.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Maria Mazurek

Jestem dziennikarzem i redaktorem Gazety Krakowskiej; odpowiadam za piątkowe, magazynowe wydanie Gazety Krakowskiej. Moją ulubioną formą jest wywiad, a tematyką: nauka, medycyna, życie społeczne. Jestem współautorką siedmiu książek, w tym czterech napisanych wspólnie z neurobiologiem, prof. Jerzym Vetulanim (m.in. "Neuroertyka" i "Sen Alicji"), kolejne powstały z informatykiem, prof. Ryszardem Tadeusiewiczem i psychiatrą, prof. Dominiką Dudek. Moją pasją jest łucznictwo konne, jestem właścicielką najfajniejszego konia na świecie.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.