To pierwsza książką pochodzącej z Grudziądza Moniki Cieluch. Będą kolejne!

Czytaj dalej
Fot. Jakub Keller
Jakub Keller

To pierwsza książką pochodzącej z Grudziądza Moniki Cieluch. Będą kolejne!

Jakub Keller

„Miłość szeptem mówiona” to pierwsza powieść napisana przez pochodzącą z Grudziądza Monikę Cieluch. Kobieta pracuje też nad trylogią opisującą losy trójki grudziądzan w Londynie.

Jak podkreśla autorka, inspiracją do napisania książki były zabawne zmagania jej czteroletniej córki z nauką jednocześnie języka polskiego i angielskiego. Monika Cieluch obecnie mieszka w Anglii. Planuje jednak powrót do Grudziądza.

- Książka początkowo miała śmieszny tytuł „One time kozie dead”, czyli, tłumacząc w pełni na język polski: „Raz kozie śmierć” - wspomina Monika Cieluch. Autorka podkreśla, że tytuł ten w pełni nawiązuje do dwujęzycznie złożonych pierwszych zdań wypowiadanych przez jej dziecko.

O czym opowiada książka grudziądzkiej pisarki, Moniki Cieluch? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.