Tradycja w jasełkach. Także nowocześnie

Czytaj dalej
Fot. nadesłane
Lucyna Sztandera

Tradycja w jasełkach. Także nowocześnie

Lucyna Sztandera

Jakie są najciekawsze widowiska w XIII Gminnym Konkursie Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych „Świeć nam, Gwiazdo”?

Widowiska można było zobaczyć w XIII Gminnym Konkursie Jasełek, Widowisk Bożonarodzeniowych i Kolędniczych „Świeć nam, Gwiazdo”.

Jury po obejrzeniu 11 widowisk ze szkół podstawowych, placówek kultury i DPS dla Dzieci i Młodzieży z gminy Kamień Krajeński pierwsze miejsce przyznała Miejsko-Gminnej Bibliotece Publicznej w Kamieniu za spektakl „Betlejem jest w nas” w reżyserii Maryny Górznej. Ex aequo drugie miejsce zajął Zespół Szkolno-Przedszkolny w Kamieniu za spektakl „Bóg się rodzi” w reżyserii Stefanii Czapiewskiej i Bożeny Zabrockiej i Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Kamieniu za spektakl „Na początku było słowo” w reżyserii Aleksandry Szmaglińskiej. Natomiast Wiejski Dom Kultury w Płociczu widowiskiem „Maleńka miłość” w reżyserii Bożeny Lewandowskiej wygrał trzecie miejsce.

Jury przyznało też wyróżnienia. Przypadły one Szkole Podstawowej w Zamartem za wartościowy scenariusz, która zaprezentowała spektakl „Jasełka wczoraj i dziś” w reżyserii Zenobii Gorgoń i ojca Piotra Ziewca oraz za scenariusz świetlicy wiejskiej w Obkasie, która pokazała widowisko „A nadzieja znów nastąpi w nas”. W każdym ze spektakli zauważono perełki aktorskie. Nagrody za świetne role aktorskie otrzymali: Bożena Zalewska, Alicja Schmelter, Zuzanna Dobek, Kornelia Lipińska, Oskar Kucmann, Helena Dobber, Paweł Betin, Oliwia Juhnke, Dawid Kłos, Gracjan Bloch, Joanna Dropiewska, Igor Blejder, Jakub Kiedrowicz, Wiktor Jilke, Wiktoria Wołowicz, Rafał Bukowski oraz Marcin Ojdowski.

Lucyna Sztandera

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.