Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Tragiczne zakończenie walki o dzieci - ojciec zabił syna i siebie

Czytaj dalej
Fot. źródło: Facebook
Paulina Padzik

Tragiczne zakończenie walki o dzieci - ojciec zabił syna i siebie

Paulina Padzik

Tomasz M. otruł siebie i czteroletniego syna na spotkaniu w centrum zabaw pod okiem kuratora sądowego. Wcześniej mężczyzna wielokrotnie porywał dziecko.

Tomasz M. w niedzielę zabrał syna Artura i i sześcioletnią córkę Kornelię do sali zabaw Kolorado na Bemowie. Widzenie kuratorskie przebiegało bez zarzutu. W pewnym momencie mężczyzna powiedział urzędnikowi, że idzie z chłopcem do łazienki. Tam podał mu truciznę i sam ją zażył. Obaj zmarli – Tomasz M. jako pierwszy, zgon małego Artura stwierdzono w szpitalu po dwóch godzinach na intensywnej terapii. - Człowiek, który decyduje się na taki krok wobec dziecka, musi być chory psychicznie. Stres, związany z rozprawami i walką o dzieci, mógł tę chorobę aktywizować – mówi nam Barbara Chuchacz, psycholog dziecięcy.

W poniedziałek warszawska prokuratura okręgowa wszczęła śledztwo, które obejmuje trzy sprawy – zabójstwo dziecka, samobójczą śmierć mężczyzny i niedopełnienie obowiązków przez kuratora. - Kuratorowi grozi do trzech lat więzienia, jeśli zostaną mu postawione zarzuty o popełnieniu przestępstwa. Na razie śledztwo jest w toku – mówi nam Mirosława Chyr z prokuratury. Dzisiaj, w trybie pilnym, zarządzono sekcję zwłok mężczyzny i dziecka. Na razie jej wyniki nie są znane.

Wina obojga rodziców

Tomasz M. w maju tego roku otrzymał sądowy zakaz widzenia się z dziećmi, poza wyznaczonymi terminami. Wszystkie spotkania przebiegały pod okiem kuratora. Rodzice wzięli rozwód, a dzieci zostały z matką - Justyną M. Tydzień temu kobieta opowiadała w reportażu „Uwagi”, że jej mąż zmienił się nie do poznania po narodzinach syna. - Kiedy Artur do mnie podchodził, zaczął mi go po prostu zabierać. Nie dopuszczał do tego, żebym była sama z synem – opowiadała reporterom TVN-u.

Czytaj więcej:

 • Co o sprawie mówi nam Barbara Chuchacz, psycholog dziecięcy?
 • Walka o dzieci niczym "przeciąganie liny"
Pozostało jeszcze 66% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

  już od
  12,30
  /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paulina Padzik

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2019 Polska Press Sp. z o.o.