Artur Drożdżak

Tragiczny finał bójki, kibole skazani

Oskarżony Patryk N., ps. Hiszpan, przed krakowskim sądem Fot. Artur Drożdżak Oskarżony Patryk N., ps. Hiszpan, przed krakowskim sądem
Artur Drożdżak

Tragicznie zakończył się kibolski wjazd w Nowej Hucie, bo od uderzenia nożem zginął Piotr Ł. Wyroki usłyszało 10 kiboli Wisły Kraków i Cracovii. Najsurowszy, 12 lat więzienia, dostał Patryk N.

Joanna weszła do szpitala i z obawą w głosie zapytała w rejestracji czy przypadkiem nie przywieziono tutaj jej syna. Podała jego imię i nazwisko, opisała wygląd, wzrost, kolor oczu i włosów.

Pani w okienku uspokoiła ją, że nie ma takiego pacjenta. Po chwili coś jeszcze sprawdziła w komputerze i dodała, że kilka godzin wcześniej przywieziono jednak młodego człowieka w wieku 19-20 lat z raną klatki piersiowej.

- Reanimacja się nie udała. Nie wiadomo kim jest, bo nie miał przy sobie żadnych dokumentów - stwierdziła bezosobowo. Joanna chciała mieć pewność czy to czasem nie jest jej dziecko i zapytała, czy mogłaby zobaczyć zmarłego. Lekarz po schodkach zaprowadził ją do podziemi i weszli do sporych rozmiarów kostnicy.

- Jest pani gotowa? - zapytał i odczekał trzy sekundy po czym jednym ruchem odkrył prześcieradło, by pokazać twarz i tors chłopaka. Joanna się zachwiała.

- To mój Piotrek - załkała. Potem urwał się jej film.

Ważny 10 grudnia

Tamtego 10 grudnia Piotrek miał zacząć nowe życie. Cieszył się, że odda 700 zł długu i wreszcie wyjdzie na prostą. Nie miał łatwo, jak to bywa z młodymi ludźmi w Nowej Hucie.

Uczył się znośnie, miał dobre relacje z bratem i matką. Męskich wzorców szukał, więc w naturalny sposób wszedł w środowisko kiboli.

Czytaj więcej:

 • chciał się leczyć z nałogu, więc został "frajerem",
 • "We trzech bez strachu rzucili się w kierunku kiboli Wisły, mimo że byli w mniejszości. Zyskali przewagę, ale zaczęli się wycofywać, gdy pękł drewniany drąg i rozpadła się maczeta, którą mieli w rękach."
Pozostało jeszcze 85% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Artur Drożdżak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.