Trasa S10 ma przeciąć Puszczę Bydgoską. Zobaczymy, jak bardzo

Czytaj dalej
Fot. Marek Weckwerth
Marek Weckwerth

Trasa S10 ma przeciąć Puszczę Bydgoską. Zobaczymy, jak bardzo

Marek Weckwerth

Czy w 2024 roku pojedziemy z Bydgoszczy do Torunia i odwrotnie drogą ekspresową S10? Na razie przygotowywana jest dokumentacja środowiskowa.

Bydgoski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad złożył właśnie do Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Bydgoszczy raport oddziaływania na środowisko planowanej drogi S10. Mowa o 50-kilometrowym odcinku drogi między węzłem Stryszek a wjazdem na obwodnicę Torunia.

Autorem raportu jest firma „Mosty Katowice”, która na zlecenie GDDKiA wykonuje Studium Techniczno-Ekonomiczno-Środowiskowe (STEŚ).

- Ta inwestycja wymagać będzie poważnej ingerencji w Puszczę Bydgoską, zielone płuca Bydgoszczy - przekonuje Maria Dombrowicz, regionalna dyrektor ochrony środowiska w Bydgoszczy. - Zaproponujemy taki przebieg trasy, aby omijała najcenniejsze zasoby przyrodnicze, a tam gdzie droga będzie musiała przejść przez las i śródlądowe wydmy, zobowiążemy inwestora do kompensacji strat. 

Więcej czytaj w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.