Trend jest dobry, w rankingu szczęścia Polska idzie w górę

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik
Włodzimierz Zapart

Trend jest dobry, w rankingu szczęścia Polska idzie w górę

Włodzimierz Zapart

Chcę ludzi, którzy zarobili fortunę! - powiedział podobno prezydent Trump, gdy wygrał wybory i przystępował do tworzenia swojego gabinetu, czyli rządu Stanów Zjednoczonych. Jak powiedział, tak zrobił i w efekcie Ameryka ma obecnie najbogatszy rząd w historii. Według opinii portalu Politico, prywatne bogactwa zgromadzone przez amerykańskich ministrów warte są ponad 2 mld dolarów i to nie licząc oszczędności samego prezydenta Trumpa, który przecież też jest milionerem.

Taki rząd wyżywi się bez wątpienia, a może nawet jego członkowie - w przeciwieństwie do ministrów z naszego rządu - nie aspirują do jakichkolwiek nagród za wydajną pracę? Choć raczej nie, to chyba przypuszczenie zbyt daleko idące, bo przecież żaden milioner nie zostałby milionerem, gdyby lekką ręką rezygnował z możliwego zysku.

Choć sytuacja w Polsce zmienia się, cały czas jeszcze lepiej u nas nie afiszować się z bogactwem. Nawet premier Mateusz Morawiecki, były bankier, o którym przecież wiadomo, że jest bardzo bogaty, przygotowując się do objęcia funkcji w rządzie niejako „dla przyzwoitości” zawarł z żoną umowę o rozdzielności majątkowej. Nie wiem oczywiście do czego było mu to potrzebne, ale najwidoczniej oświadczenie majątkowe lepiej wygląda, gdy można w nim napisać, że się ma mniej niż się ma. Po co ludzi drażnić swoją majętnością? I tak są wystarczająco rozdrażnieni różnymi innymi sprawami.

Pozostało jeszcze 53% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Włodzimierz Zapart

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.