Trup na drogach ściele się gęsto. Ludzie, opamiętajcie się!

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyzanowski
Marek Weckwerth

Trup na drogach ściele się gęsto. Ludzie, opamiętajcie się!

Marek Weckwerth

Dwie osoby zabite i 11 rannych - to wstępny bilans policyjnej akcji „Znicz” na kujawsko-pomorskich drogach. Było gorzej niż w roku 2017, gdy nikt nie zginął. Pogorszyła się także ogólna statystyka śmiertelnych wypadków od początku tego roku.

Gwoli ścisłości - w tych dniach było mniej rannych niż w ubiegłym roku: 11 do 21 i zatrzymano mniej nietrzeźwych kierowców - to 41 do 65.

Akcja „Znicz” trwała od środy 31 października do końca niedzieli 4 listopada.

- Funkcjonariusze przez pięć dni pracowali na rzecz bezpieczeństwa osób odwiedzających cmentarze. W miejscach, gdzie panował spory ruch, ręcznie nim kierowali. Wśród kierowców widać było zrozumienie. Cierpliwie czekali na możliwość przejazdu - chwali ich asp. Piotr Duziak z zespołu prasowego komendanta wojewódzkiego policji w Bydgoszczy.

Funkcjonariuszy „drogówki” wspierali strażnicy miejscy i gminni oraz Żandarmeria Wojskowa, i inspektorzy transportu drogowego.

Więcej o akcji "Znicz" czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 74% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marek Weckwerth

Dziennikarz "Gazety Pomorskiej" specjalizujący się tematyce bezpieczeństwa ruchu drogowego, transportu, gospodarki oraz turystyki i krajoznawstwa. Zainteresowania: turystyka, rekreacja i sport, kajakarstwo, historia, polityka. Instruktor, komandor spływów i wypraw kajakowych, autor podręczników dla kajakarzy i setek artykułów prasowych z tego zakresu. Rekordzista Polski w pływaniu kajakiem rzekami pod prąd od ujścia do źródła. Magister nauk politycznych po uczelniach w Poznaniu i Bydgoszczy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.