Trzymają formę i uczą innych

Czytaj dalej
Fot. Joanna Bejma
(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Trzymają formę i uczą innych

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Gimnazjum w Janowcu Wlkp. zwyciężyło w powiatowym etapie ogólnopolskiego konkursu „Trzymaj Formę”. Uczniów nagrodzono zdrową żywnością.

Przedsięwzięcie organizuje Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polska Federacja Producentów Żywności Związek Pracodawców. Jego celem jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.

Do udziału w konkursie zaproszono szkoły podstawowe i gimnazjalne z terenu powiatu żnińskiego (12 SP i 11 gimnazjów). Odpowiedziały trzy placówki. Projekty przedłożyły: SP w Żernikach, ZPS w Rogowie i Publiczne Gimnazjum w Janowcu Wlkp. Wygrał projekt ostatniej szkoły. - Obejmował cały szereg inicjatyw szkolnych. Uczniowie na przykład konstruowali jadłospisy, obliczali wskaźnik BMI, zapraszali specjalistów na różnego rodzaju prelekcje i pogadanki. Nie zabrakło także inicjatyw pozaszkolnych w tym happeningów czy włączenia się do oferty badań Centrum Onkologii w Bydgoszczy - informuje Joanna Szymańska ze żnińskiego sanepidu. - Projekt był już realizowany, ale jego założenia są nadal kontynuowane - dodaje.

W przedsięwzięcie włączyła się cała społeczność janowieckiego gimnazjum. Wczoraj nagrodzono koordynatorki przedsięwzięcia, nauczycielki Annę Nowak i Ilonę Michalak oraz uczniów-liderów programu: Martę Ruchomską, Julię Roszak, Piotra Wituckiego, Magdalenę Wicińską oraz Annę Dąbrowską.

Zwycięzcy otrzymali dwie duże torby m.in. z sokami, owocami, produktami ekologicznymi i dietetycznymi.

Zwycięski projekt zgłoszono na etap wojewódzki konkursu do Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Bydgoszczy.

(pak)redakcja.znin@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.