Marcin Banasik

Twarze przestępców częściej trafiają do sieci

Ten mężczyzna poszukiwany jest przez oświęcimską policję Fot. policja archiwum Ten mężczyzna poszukiwany jest przez oświęcimską policję
Marcin Banasik

Policja publikuje wizerunki osób poszukiwanych, których twarze zarejestrował monitoring. To bardzo skuteczna metoda ustalania sprawców włamań, rozbojów itd.

Zdjęcie elegancko ubranego mężczyzny wchodzącego do sklepu ze sprzętem komputerowym. Na innej fotografii młody człowiek w kurtce opiera się ręką o ladę w miejscu przypominającym biuro. Na kolejnym zdjęciu mężczyzna ubrany w krótkie spodenki i koszulkę idzie korytarzem szpitala.

Na stronę internetową Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie co kilka dni trafiają zdjęcia osób poszukiwanych w związku z popełnieniem przestępstw. Fotografie to zazwyczaj kadry wycięte z monitoringu, dzięki któremu zarejestrowano zdarzenie.

W pozostałej części tekstu przeczytasz:

  • Jak publikowanie wizerunków poszukiwanych osób pomaga policji
  • Co o upublicznianiu zdjęć sądzą specjaliści od prawa karnego
Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marcin Banasik

Zajmuję się tematyką kryminalno-sądową, a także sprawami miejskimi. W Dzienniku Polskim pracuję od ok. 10 lat.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.