Alicja Fałek

Tyliczanie boją się, że na drodze krajowej 75 w końcu dojdzie do tragedii

Miejscami droga krajowa 75 jest tak wąska, że z trudem mijają się samochody ciężarowe. Brakuje też pobocza dla pieszych Fot. komitet wsparcia drogi DK75 Miejscami droga krajowa 75 jest tak wąska, że z trudem mijają się samochody ciężarowe. Brakuje też pobocza dla pieszych
Alicja Fałek

Mieszkańcy trzech krynickich sołectw powołali do życia Komitet Wsparcia drogi DK 75 Tylicz, Mochnaczka, Muszynka. Liczą, że ich działania zmuszą jej zarządcę do lepszego oznakowania oraz budowy chodników. Obawiają się, że pędzące przez ich wioski tiry w końcu kogoś zabiją.

Droga krajowa nr 75 prowadzi do przejścia granicznego ze Słowacją. Jednak granicę między Muszynką a miejscowością Kurov mogą przekraczać jedynie samochody osobowe.

- Ale kierowcy samochodów ciężarowych nic sobie z tego nie robią. Przez nasze wsie dziennie przejeżdża ich bardzo dużo. Z obawy o bezpieczeństwo pieszych powołaliśmy do życia komitet - przekonuje Tadeusz Kasztelan, mieszkaniec Tylicza.

Czytaj więcej:

 • Dlaczego mieszkańcy od lat apelują o budowę chodników?
 • Czy policja często patroluje ten odcinek drogi?
 • Czy na drodze będzie wkrótce bezpieczniej?
Pozostało jeszcze 83% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Alicja Fałek

Z "Gazetą Krakowską" i portalem nowysacz.naszemiasto.pl związana jestem od 2014 roku. Wcześniej pracowałam w "Dzienniku Polskim" oraz portalu sadeczanin.info. W oddziale nowosądeckim "Gazety Krakowskiej" pełnię funkcje zastępcy kierownika redakcji. Na co dzień zajmuję się tematyką lokalną. Najbardziej lubię pisać teksty społeczne oraz kryminalne. Z wykształcenia jestem politologiem. Wolny czas poświęcam synowi, a gdy zaśnie biorę do ręki książkę lub włączam serial kryminalny.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.