Aleksandra Sebald

Uczyła lekarkę śpiewu i stworzyły zgrany duet. Razem są w stanie przenosić góry

Izabela Mytnik (z prawej) uczyła Anna Sowa-Staszczak śpiewu. Wspólne lekcje przerodziły się w przyjaźń, która zaowocowała wspólnymi występami na sce Fot. Archiwum prywatne Izabela Mytnik (z prawej) uczyła Anna Sowa-Staszczak śpiewu. Wspólne lekcje przerodziły się w przyjaźń, która zaowocowała wspólnymi występami na scenie
Aleksandra Sebald

Izabela Mytnik i Anna Sowa-Staszczak. Akordeonistka i lekarz. Dwie kobiety, które dzieli różnica wieku i pozornie cała reszta też. Dwa różne charaktery, temperamenty, jakby z dwóch różnych światów. Spotkały się kilka lat temu. Wspólnie tworzą muzykę, koncertują i nagrywają płytę.

Iza Mytnik jest muzykiem z wykształcenia - wokalistka, trener wokalny, akordeonistka, pedagog, rehabilitant głosu. Obecnie wicedyrektor Szkoły Muzycznej I stopnia w Rożnowie. Opracowała autorski program dotyczący eksperymentalnej klasy śpiewu estradowego. Jest także certyfikowanym pedagogiem wokalnym Natural Voice Perfection.

- Miałam 7 lat, kiedy przypadkiem znalazłam akordeon u kuzyna za szafą. Spodobał mi się, a rodzice stwierdzili, że skoro chcę się uczyć grać, to warto spróbować - opowiada Mytnik. Rodzice znaleźli więc osobę do nauki, która uczyła ją przez dwa lata. Nie było to łatwe w tym wieku, bo rówieśnikom pasja Izy się nie podobała.

- Bywały momenty, że sama byłam bliska rezygnacji, ponieważ zwyczajnie już mi się nie chciało. Denerwowało mnie, że inne dzieci bawiły się gdzieś razem, a ja musiałam wciąż ćwiczyć - wspomina Mytnik. - Musiałam też grać na wszystkich rodzinnych imprezach. Z czasem gra coraz bardziej mnie wciągała i poważniej zaczęłam się nią interesować. Aż przyszedł moment, kiedy trzeba było pomyśleć o wyborze szkoły średniej. Wtedy pomyślałam o Liceum Muzycznym w Tarnowie.

Czytaj więcej:

 • Po drodze zdarzył się też epizod telewizyjny...Jaki?
 • O czym są ich piosenki?
Pozostało jeszcze 77% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Aleksandra Sebald

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.