Ul. Ikara w Grudziądzu do remontu. Dywizjonu 303 czeka

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Przemysław Decker

Ul. Ikara w Grudziądzu do remontu. Dywizjonu 303 czeka

Przemysław Decker

Radny SLD: - Osiedle Lotnisko jest pomijane w planie remontów.

Na przebudowę ulicy Dywizjonu 303 na os. Lotnisko urzędnicy zamierzali w tym roku przeznaczyć 400 tys. zł. Ten wydatek zapisano w budżecie miasta. Postanowili jednak wprowadzić zmiany do planu remontów i na razie odstąpić od naprawiania tej ulicy.

Przesuną wydatki?

- 400 tys. zł chcemy przenieść na modernizację ulicy Ikara. Uznaliśmy, że jej przebudowa jest pilniejsza, gdyż korzystają z niej autobusy, a stan nawierzchni jest bardzo zły - mówi Jarosław Murgała, zastępca dyrektora Zarządu Dróg Miejskich.

Na to przesunięcie wydatków muszą się zgodzić radni. Decyzję podejmą jutro podczas sesji rady miejskiej. Jeśli będzie pozytywna , być może już w wakacje zostanie ogłoszony przetarg na przebudowę ulicy Ikara, a pierwsze prace ruszą jeszcze w tym roku. 400 tys. zł na to na pewno nie wystarczy, ale pozostała kwota ma zostać do puli projektu dołożona w przyszłym roku.

Ulica Ikara miała zostać przebudowana z pieniędzy unijnych w ramach dużej inwestycji: budowa niskoemisyjnego transportu publicznego. Teraz urzędnicy twierdzą jednak, że w ramach tego projektu nie uda się wyremontować ul. Ikara.

Radny domaga się 
remontu obu ulic

To, że przebudowa ul. Dywizjonu 303 ma „wypaść” z budżetu miasta nie cieszy mieszkającego na os. Lotnisko radnego Sojuszu Lewicy Demokratycznej Łukasza Kowarowskiego.

- To dobrze, że urzędnicy chcą przebudować ulicę Ikara, ale rezygnacji z modernizacji ul. Dywizjonu 303 nie rozumiem. Obie ulice powinny zostać odnowione. Dlaczego? Ponieważ w ostatnich latach pod względem inwestycji drogowych os. Lotnisko było pomijane - twierdzi radny Kowarowski. I zapowiada, że będzie zbierał podpisy mieszkańców pod petycją w sprawie przebudowy ulicy Dywizjonu 303.

Dziur w drogach 
tutaj nie brakuje

- Ulic wymagających naprawy jest na osiedlu Lotnisko więcej. Mam tutaj na myśli m.in. Polskich Skrzydeł - uzupełnia Łukasz Kowarowski.

Jarosław Murgała odpowiada, że Zarząd Dróg Miejskich nie rezygnuje z modernizacji ulicy Dywizjonu 303, ale oddala ją w czasie.
- Zgadzam się, że także ulica Polskich Skrzydeł wymaga naprawy. Mamy to na uwadze - zapewnia zastępca dyrektora ZDM.
- Ta ulica jest krótka i w ramach remontów bieżących może zostać naprawiona. A że ul. Ikara jest dla osiedla Lotnisko bardziej priorytetowa niż Dywizjonu 303, to chyba nikogo nie dziwi: znacznie większe natężenie ruchu plus autobusy komunikacji miejskiej - komentuje z kolei Michał Czepek, przewodniczący klubu radnych Platforma Obywatelska.

Przemysław Decker

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.