Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Paweł Chwał

Ulica Słoneczna rozkopana. Kierowcy stoją w korkach albo gubią się między słupkami

Józef Tokarz niemal codziennie dogląda prace na Słonecznej. Jak mówi, w godzinach szczytu dzieją się tu dantejskie sceny Fot. Paweł Chwał Józef Tokarz niemal codziennie dogląda prace na Słonecznej. Jak mówi, w godzinach szczytu dzieją się tu dantejskie sceny
Paweł Chwał

Remont krótkiego, ale ruchliwego odcinka ulicy Słonecznej w Tarnowie sprawia nie lada problemy kierowcom. Przez kiepskie oznakowanie zmotoryzowani są tam zagubieni i mają problemy z włączeniem się do ruchu.

Całe zamieszanie bierze się stąd, że wraz z początkiem remontu wyłączona została sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu Słonecznej z al. Jana Pawła II oraz Słonecznej z Lwowską i Orkana.

- Przedostanie się z Lwowskiej w kierunku Woli Rzędzińskiej to wyzwanie. Przecież Słoneczną cały czas jadą samochody, bo to jest droga tranzytowa. Pozostaje liczyć na gest ze strony kierowców, którzy się zatrzymają i przepuszczą kogoś, ale nie wszyscy są tak kulturalni i wyrozumiali dla innych - zauważa Józef Tokarz, mieszkaniec ulicy Skowronków, który regularnie przygląda się bałaganowi na remontowanej arterii. Jak mówi, na skrzyżowaniu często dochodzi do niebezpiecznych scen, kiedy zniecierpliwieni kierowcy próbują „na siłę” wcisnąć się między inne samochody.

- Na początku drogowcy oraz policjanci, przynajmniej w godzinach komunikacyjnego szczytu, ręcznie kierowali tu ruchem, by rozładować korki. W końcu tego zaniechano i kierowcy muszą radzić sobie sami - opowiada sprzedawca ze sklepu obok placu budowy.

Nieco lepiej jest w miejscu, gdzie Słoneczna krzyżuje się z al. Jana Pawła II, ale i tam, kierowcy którzy jadą od strony centrum i chcą skręcić w lewo, muszą wysyłać błagalne spojrzenia do jadących drogą tranzytową, licząc na ustąpienie pierwszeństwa.

Czytaj więcej:

  • Kierowców czekają utrudnienia
  • Czy oznakowianie na drodze sie poprawiło?
Pozostało jeszcze 63% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące zgody, w tym jej wycofania, znajdziesz w naszej Polityce Prywatności oraz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Paweł Chwał

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

świąteczna obniżka o 50%

Świąteczna promocja prenumeraty cyfrowej na pół roku!

54,50 109,00

Wyjątkowa świąteczna okazja! Tylko do 27 grudnia prenumerata cyfrowa na pół roku kosztuje aż o połowę mniej. Skorzystaj i ciesz się pełnym dostępem!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.