Jakub Keller

Unia dołoży do zajęć pozalekcyjnych w grudziądzkich szkołach zawodowych

Unia dołoży do zajęć pozalekcyjnych w grudziądzkich szkołach zawodowych Fot. Piotr Bilski
Jakub Keller

Sześć szkół zawodowych skorzysta z projektu, który zakłada organizację dodatkowych zajęć i współpracę z pracodawcami oraz doposażenie pracowni przedmiotowych. Jest solidne wsparcie unii.

- Chodzi nam o zwiększenie zajęć fakultatywnych, które pomogą uzupełnić wiedzę praktyczną i teoretyczną uczniom, którzy będą zdawali egzaminy zawodowe. Chcemy też rozszerzyć zakres zajęć, które pomogą uczniom lepiej przygotować się do matury - mówi Krzysztof Maliszewski, dyrektor Zespołu Szkół Budowlanych i Plastycznych w Grudziądzu.

Oprócz „Budowlanki”, projektem objęte zostaną ponadto Zespół Szkół Ekonomicznych, Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich, Zespół Szkół Mechanicznych, Zespół Szkół Rolniczych i Zespół Szkół Technicznych.

Oprócz dodatkowych zajęć dla uczniów, projekt zakłada też wsparcie dla nauczycieli kształcenia zawodowego oraz instruktorów praktycznej nauki zawodu, którzy będą mogli liczyć na doskonalenie kompetencji i kwalifikacji. Zostanie także zakupione wyposażenie pracowni i warsztatów szkolnych.

Krzysztof Maliszewski podkreśla, że w „budowlance” doszkalanie nauczycieli może być nieco utrudnione.

- Wszystko dlatego, że są oni obecnie w naszej szkole do maksimum obciążeni obowiązkami. Będziemy myśleć jak to rozwiązać - mówi dyrektor ZSBiP.

Wartość przedsięwzięcia wynosi 3,5 mln zł, z czego 3 mln dołoży unia. Podpisy pod umową w tej sprawie złożyli Piotr Całbecki, marszałek województwa kujawsko-pomorskiego, Robert Malinowski, prezydent Grudziądza, oraz Małgorzata Sołtys, skarbnik ratusza.

Jakub Keller

Ciekawy świata dziennikarz. Słucham ludzi. Nie odmawiam pomocy i kiedy tylko mogę, interweniuję w imieniu Czytelników. Bo dziennikarstwo traktuję jako misję. Najbardziej pisać lubię o miejskich inwestycjach, edukacji, polityce i sporach, gdzie słowo występuje przeciwko słowu. Przyglądam się działaniom władzy oraz pracy służb mundurowych. Staram się być też tam, gdzie dzieje się coś ciekawego i relacjonuje wszystko co zobaczę tam i usłyszę. Służbowo spotkać mnie można w Świeciu i Grudziądzu. Prywatnie fan żużla i koszykówki, w którą grywam hobbystycznie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.