Uniwersytet wywalczył dotację. Program obejmie 400 studentów i potrwa dwa lata

Czytaj dalej
Fot. Jaroslaw Pruss
Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Uniwersytet wywalczył dotację. Program obejmie 400 studentów i potrwa dwa lata

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

UKW otrzyma ponad milion złotych na projekt, który ma zwiększyć aktywność zawodową żaków. Każdy uczestnik skorzysta z pomocy mentora.

Program „Biuro Kariery pomostem kariery” Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego otrzyma ponad milion złotych. Pieniądze pochodzą z funduszy unijnych. Jest to jedyny bydgoski projekt, który wywalczył taką dotację.

Komisja oceniła 129 wniosków o przyznanie dofinansowania, z których tylko 28 uzyskało wsparcie. UKW znalazło się na 11. miejscu listy rankingowej i otrzymało 123 punkty. - Program obejmie 400 studentów ostatnich roczników, którzy będą chcieli wziąć w nim udział i u których zdiagnozujemy braki kompetencyjne - mówi Paulina Kantor-Naroch z Biura Karier działającego przy uczelni. - Jego uczestnicy skorzystają z pomocy doradców zawodowych i coachów, a także, przez trzy miesiące po znalezieniu pracy, będą pod opieką mentorów.

Uzyskane środki uczelnia przeznaczy na narzędzia do diagnozy kompetencji, dzięki której dla każdego studenta zaplanowana zostanie indywidualna ścieżka kariery. Pracownicy Biura Karier przejdą szkolenia, zostaną też zatrudnione dwie kolejne osoby. - Doradca do spraw przedsiębiorczości przeprowadzi warsztaty i konsultacje ze studentami, którzy zastanawiają się nad otworzeniem własnej działalności - dodaje Kantor-Naroch.

Projekt rozpocznie się w sierpniu.

Katarzyna Dworskakatarzyna.dworska@pomorska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.