Łukasz Winczura

Ustalenia śledczych wskazują, że dyrektorka szkoły przywłaszczyła sobie datki na WOŚP

Czy zebrane przez młodzież ZSEO 5733 złotych „zawieruszyło się” czy zostało przywłaszczone, będzie rozstrzygała Temida Fot. Piotr Krzyżanowski Czy zebrane przez młodzież ZSEO 5733 złotych „zawieruszyło się” czy zostało przywłaszczone, będzie rozstrzygała Temida
Łukasz Winczura

Tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Tarnowie kończy się skandalem. Dyrektorka Zespołu Szkół Ekonomiczno-Ogrodniczych w Tarnowie usłyszała właśnie zarzut przywłaszczenia pieniędzy ze zbiórki publicznej. Kobieta nie przyznaje się do winy, ale obciążają ją przede wszystkim relacje wolontariuszy.

Prowadzona po raz trzynasty zbiórka w ZSEO okazała się feralna i prawdopodobnie znajdzie swój epilog w sądzie. Afera wybuchła jeszcze w styczniu, gdy okazało się, że 36 kwestujących ze szkolnego sztabu miało uzbierać do puszek ledwie 4 tys. zł.

Kwota wprawiła w osłupienie zarówno samych wolontariuszy, jak również ich rodziców. Panowało przekonanie, że została ona mocno zaniżona. Poskarżyli się oni najpierw Dariuszowi Nowakowi, szefowi tarnowskiej WOŚP, a ten poprosił o wyjaśnienie sprawy policję.

Od dyrektorki usłyszeli, że część pieniędzy mogła się jej gdzieś zawieruszyć. Po kilku dniach Alicja C. przyniosła kopertę, w której było 5733 zł, czyli więcej niż zostało wpłacone wcześniej na konto WOŚP.

- Pani dyrektor wpłaciła zaległą kwotę kilka dni po tym, jak zrobił się szum wokół całej sprawy i postępowanie było już prowadzone. Prokuratura nie dała wiary jej wyjaśnieniom, że pieniądze chwilowo zaginęły, stąd został jej postawiony zarzut przywłaszczenia mienia - wyjaśnia Marcin Stępień, Prokurator Rejonowy w Tarnowie.

Czytaj więcej i dowiedz się:

 • jak sprawę skomentowało kuratorium oświaty?
 • co o zarzutach wobec dyrektorki sądzą nauczyciele z jej szkoły?
Pozostało jeszcze 65% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.