Aleksandra Pasis

W Grudziądzu i okolicach ruszają z pomocą ubogim rodzinom

Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzą w tym roku ponad 70 rodzin z Grudziądza i okolic. Fot. nadesłane Wolontariusze Szlachetnej Paczki odwiedzą w tym roku ponad 70 rodzin z Grudziądza i okolic.
Aleksandra Pasis

Drużyna wolontariuszy „Szlachetnej paczki” skompletowana!

- Jestem pełna zapału do pracy! - mówi Beata Kulpińska - Gurbin, która pierwszy raz dołączyła do drużyny wolontariuszy „Szlachetnej Paczki”. - Jestem policjantką i z racji wykonywanego zawodu niosę pomoc ludziom. Włączając się w tę akcję będę miała okazję doświadczenia czegoś nowego.

Pójdą do samotnych

Tegoroczna drużyna składa się w sumie z 12 nowych oraz 13 doświadczonych wolontariuszy. Wszyscy zostali przeszkoleni. Teraz otrzymają adresy rodzin, do których udadzą się, by zbadać ich sytuację materialną.

Jak będzie przebiegał proces wyboru rodzin, które otrzymają pomoc od "Szlachetnej Paczki"? Czytaj w dalszej części artykułu.

Pozostało jeszcze 70% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Aleksandra Pasis

W grudziądzkim oddziale Gazety Pomorskiej pracuję kilka lat. Zajmuję się głównie tematyką związaną z samorządem, sprawami społecznymi oraz kryminalnymi. Praca z ludźmi, a dokładniej ich historie: jedne dramatyczne, inne zabawne, jest jednocześnie tym co sprawia mi dużą satysfakcję. A najważniejsze - uczy pokory. Po pracy lubię jeździć na rowerze. W czasie urlopu - podróżuję. Gdy znajduję wolną chwilę wieczorem sięgam po książki. Tradycyjne. Papierowe. Tak jak tradycyjna Gazeta Pomorska.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.