- W Grudziądzu rozpoczęła się moja poezja - mówi Jacek Jaszczyk, uhonorowany tytułem „Wybitny Polak w Irlandii”

Czytaj dalej
Fot. Piotr Bilski
Daniel Dreyer

- W Grudziądzu rozpoczęła się moja poezja - mówi Jacek Jaszczyk, uhonorowany tytułem „Wybitny Polak w Irlandii”

Daniel Dreyer

- Choć mieszkam w Irlandii, bardzo interesuję się życiem Grudziądza. Cieszę się sukcesami mieszkańców i miasta - w rozmowie z "Pomorską" mówi JACEK JASZCZYK, pochodzący z Grudziądza, mieszkający w Dublinie radiowiec, poeta, laureat tytułu „Wybitny Polak w Irlandii”.

Polacy kochają irlandzką muzykę, piwo, nawet kibice piłkarskich reprezentacji się lubią... A jak Irlandczycy myślą o Polsce, o Polakach? Co wiedzą o nas, o naszej kulturze? Mówi się, że jesteśmy do siebie podobni.
Myślę, że jesteśmy do siebie bardzo podobni. Wiele nas łączy, a nasze kultury wzajemnie się przenikają.

Jacek Jaszczyk jest wśród trojga laureatów konkursu „Wybitny Polak w Irlandii”. Tytuł przyznano mu w kategorii „Osobowość”. Konkurs ten jest inicjatywą Fundacji Polskiego Godła Promocyjnego „Teraz Polska”. Organizowany jest w kilku krajach. Jego celem jest docenienie osób, których działalność przyczynia się do propagowania pozytywnego wizerunku Polski i Polaków na świecie.

Zapraszamy do czytania rozmowy z Jackiem Jaszczykiem w pełnej wersji artykułu.

Pozostało jeszcze 94% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Daniel Dreyer

Przygodę z dziennikarstwem rozpocząłem jako student-praktykant, w grudziądzkim oddziale "Gazety Pomorskiej". I z nim jestem związany do dziś, od 1 października 2005 roku jako kierownik redakcji. Tematyka jaką podejmuję to sprawy bliskie mieszkańcom Grudziądza i okolic: to, co napełnia ich obawami albo daje nadzieję, to co ich smuci albo cieszy, to z czego są dumni albo... co wymaga zmiany, aby się nie wstydzić. Dziennikarstwo postrzegam jako misję, którą jest nie tylko stawianie pytań, ale szukanie odpowiedzi. Prywatnie jestem fanem różnorodnej, ale tylko dobrej muzyki, miłośnikiem górskiej turystyki i bardzo początkującym żeglarzem.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.