Paweł Chwał

W końcu odsłonią średniowieczną basztę. Zmiany czekają też Rynek

W końcu odsłonią średniowieczną basztę. Zmiany czekają też Rynek
Paweł Chwał

W ścisłym centrum Tarnowa powstanie kolejny urokliwy zaułek. Chodzi o okolice ul. Wałowej 25, gdzie w tym momencie stoi opuszczona kamienica. Budynek zostanie wyburzony, a dzięki temu można będzie podziwiać w pełnej krasie schowaną za nim basteję z początku XVI wieku, która broniła północnego odcinka murów miejskich.

Pomysł odsłonięcia zabytkowej półbaszty zrodził się już kilka lat temu. Teraz wreszcie dojdzie do skutku dzięki temu, że miastu udało się zdobyć na ten cel unijne dofinansowanie z programu rewitalizacji.

W ramach prac, które mają zostać wykonane jeszcze w tym roku, kamienica zostanie rozebrana, a w jej miejscu powstanie nowy, wybrukowany plac z ławeczkami i iluminacjami.

- Zachowane zostaną piwnice kamienicy. Zagospodarujemy je pod Multimedialne Centrum Artystyczne, które będzie wspierać działalność artystyczną w mieście - tłumaczy Roman Ciepiela, prezydent Tarnowa.

MCA ma być otwarte dla artystów oraz stowarzyszeń kulturalnych, które obecnie nie mają swojej własnej siedziby.

W dalszej części tekstu przeczytasz, co poza centrum Tarnowa zostanie zmodernizowana i jaka jest wartość planowanych inwestycji

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Chwał

Dziennikarzem jestem od ponad 20 lat. Piszę w zasadzie o wszystkim, dlatego można mnie spotkać na co dzień z nieodłącznym aparatem fotograficznym niemal wszędzie. Specjalizuję się w tematyce społecznej, chętnie opisuję problemy, z którymi muszą zmagać się na co dzień nasi Czytelnicy oraz kuriozalne i niezrozumiałe często decyzje, które uprzykrzają im życie. Lubię odkrywać historię miasta i regionu oraz ukazywać piękne i nieodkryte miejsca, których pod Tarnowem jest mnóstwo.  Każdy dzień w tej pracy jest inny i nieprzewidywalny.


Moja dewiza to: "Każdy temat można opisać w ciekawy sposób, trzeba tylko rozmawiać z ludźmi"

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.