W łódzkim Atlasie Sztuki dzieła kilku dekad

Czytaj dalej
Fot. Paweł Łacheta
Renata Sas

W łódzkim Atlasie Sztuki dzieła kilku dekad

Renata Sas

W Atlasie Sztuki (ul. Piotrkowska 114/116), galerii najwyżej z łódzkich notowanej w ogólnopolskich rankingach, do końca kwietnia można oglądać ekspozycję prezentującą nowatorskie realizacje kilku dekad.

Wystawa wzięła tytuł od kompozycji przestrzennej Mirosława Bałki „283 x 100 x 27, 12 x 6 x 5”. Instalacja powstała w latach 1993-1996 i jest jednym z najnowszych, obok prac Marka Chlandy, z przedstawianych eksponatów. Konfrontacja dokonań twórców różnych pokoleń - od Tadeusza Kantora (rocznik 1915) poczynając, którego sztuka, jak się określa, powstawała „ze szczątek i resztek rozsypującego się świata”, skłania do refleksji nad wspólnotą myśli, artystycznych powiązań (a może raczej ich braku).

Wystawa, będąca zestawieniem prac wielu autorów - m.in. Mirosława Bałki, Jerzego Beresia, Teresy Rudowicz, Tomasza Ciecierskiego - jest prezentacją części kolekcji należącej do krakowskiej Galerii Starmach.

Renata Sas

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.