Bogusław Kwiecień

W Oświęcimiu kuszą przyszłych lekarzy

Pięcioro studentów medycyny (z teczkami) podpisało wczoraj umowy stypendialne w starostwie Fot. Bogusław Kwiecień Pięcioro studentów medycyny (z teczkami) podpisało wczoraj umowy stypendialne w starostwie
Bogusław Kwiecień

Szpital Powiatowy w Oświęcimiu postanowił poszukać lekarzy wśród obecnych studentów. Zgłosiło się ośmioro przyszłych medyków, którzy co miesiąc będą dostawać po 2 tysiące zł.

Ośmioro studentów medycyny zgłosiło się do programu stypendialnego oświęcimskiego starostwa i Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu. Wczoraj pięcioro z nich podpisało umowy z władzami powiatu i dyrekcją lecznicy.

W przyszłości mają zasilić personel lekarski oświęcimskiego szpitala. - Nie da się ukryć, że na rynku brakuje lekarzy i te stypendia mają zachęcić studentów medycyny do podjęcia pracy w naszym szpitalu - mówi Sabina Bigos-Jaworowska, dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Oświęcimiu. Bardzo ucieszyło ją zainteresowanie programem. Miała obawy, że nie będzie zbyt wielu chętnych. - Jeszcze na początku września były tylko dwie osoby - dodaje dyrektorka szpitala.

We wspomnianej ósemce czworo stypendystów jest z powiatu oświęcimskiego, dwie osoby są z Krakowa, a reszta z dalszych okolic.

Z dalszej części tekstu dowiesz się co skusiło przyszłych lekarzy do podpisania umów ze szpitalem i na jakie zarobki mogą liczyć

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Bogusław Kwiecień

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.