W parku można grillować

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rabjasz
Tomasz Rabjasz

W parku można grillować

Tomasz Rabjasz

W Parku Piaskówka uruchomiono miejsce dla amatorów pieczonych kiełbasek. Prócz stanowiska do grillowania, na chętnych czekają zadaszone altany i boisko.

Tarnów doczekał się pierwszego publicznego miejsca, w którym mieszkańcy mogą urządzić grilla bez obaw o mandat. Do ich dyspozycji w Parku Piaskówka jest betonowe palenisko z rusztem, a także altany, w których ulokowano ławy i stoły.

Jako jeden z pierwszych z okazji do grillowania w parku skorzystał 24-letni Mateusz Wróblewski, który wybrał się tam na randkę z dziewczyną.

- Fajnie, że coś takiego w Tarnowie powstało, bo nie każdy ma własną działkę - mówi.

Nie wszędzie się da

W pozostałych tarnowskich parkach grillowanie nie jest dozwolone. Spędzać czas na pieczeniu kiełbaski można jeszcze na błoniach przy ul. Romanowicza. Tyle że trzeba tam przyjść z własnym sprzętem.

Zwolenniczką nowego miejsca do grillowania jest Irena Pinas, która wraz z 2-letnią Hanią oraz 5-letnim Jasiem często przychodzi do Parku Piasówka, aby spędzić tam wolny czas.

- Wnuki bardzo lubią to niezwykle urokliwe miejsce. Dobrze, że cały czas ono się rozwija - mówi tarnowianka.

Pomysłodawcami zainstalowania w parku grilla oraz budowy wiat byli członkowie Rady Osiedla Piaskówka. Na realizację tego zadania przeznaczono około 90 tys. zł. - Pieniądze pochodziły z puli budżetu miasta przeznaczonej na inwestycje na osiedlu - wyjaśnia Mirosław Biedroń, przewodniczący rady osiedla.

Wnuki bardzo lubią to niezwykle urokliwe miejsce. Dobrze, że cały czas ono się rozwija

To nie pierwsza w ostatnich latach inwestycja w ten park. Jest tam już plac zabaw i alejki, na których organizowane są imprezy dla amatorów biegania i nordic walking. Teraz uruchomiono również plac do gry w boule. Plany obejmują urządzenie boiska do koszykówki oraz miasteczka ruchu drogowego.

- Chcemy jak najlepiej wykorzystać potencjał tego miejsca - mówi Biedroń.

Na amatorów grillowania pod chmurką oko mają strażnicy miejscy. - Na razie jest tam bardzo spokojnie. Do tej pory wystawiono tylko jeden mandat za drobne przewinienie - mówi Zofia Hebda ze Straży Miejskiej w Tarnowie.

Tomasz Rabjasz

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.