W powiększonym parku wodnym w Chełmcu popłynie rwąca rzeka

Czytaj dalej
Fot. Arch. UG Chełmiec
Iga Michalec

W powiększonym parku wodnym w Chełmcu popłynie rwąca rzeka

Iga Michalec

W Chełmcu powstanie pierwszy aquapark na Sądecczyźnie. Oddane do użytku w ubiegłym roku centrum wodno-rekreacyjne zostanie rozbudowane. Gmina już wyłoniła wykonawcę, który za 10 mln zł wzniesie przy basenie w centrum Chełmca nowy budynek.

Pływalnia, którą uroczyście otwarto ponad rok temu, cieszy się ogromną popularnością nie tylko wśród mieszkańców gminy Chełmiec. Bardzo chętnie korzystają z niej także sądeczanie, którzy całymi rodzinami przyjeżdżają do Chełmca, sąsiadującego z Nowym Sączem, by popływać w komfortowych warunkach. Tylko w ostatnią sobotę Aqua Centrum odwiedziło ponad 900 osób.

- Zdarzały się też i takie dni, że z naszego centrum korzystało dziennie nawet tysiąc osób - mówi Bernard Stawiarski, wójt gminy Chełmiec.

Nie narzeka na frekwencję. Bardzo cieszy się, że mieszkańcy Sądecczyzny wybierają ten basen.

- Ja również, jeśli mi tylko czas na to pozwala, chodzę tam popływać. Najbardziej cieszy mnie to, że nasze Aqua Centrum nie przynosi żadnych strat - mówi Stawiarski.

Popularność, jaką cieszy się basen, była impulsem do planowanej rozbudowy. Władze gminy rozstrzygnęły już przetarg i podpisały umowę z wykonawcą, który będzie realizował tę inwestycję.

Wykona ją ta sama firma KARTEL S.A., która zbudowała obecny budynek pływalni. Wartość projektu szacowana jest na prawie 10 mln zł. Zapłaci gmina, bo nie udało się znaleźć dofinansowania.

Tak będzie wyglądała nowa część Aqua Centrum w Chełmcu, która ma być gotowa w 2018 roku.
Arch. UG Chełmiec Tak będzie wyglądała nowa część Aqua Centrum w Chełmcu, która ma być gotowa w 2018 roku.

Nowy budynek będzie połączony z obecnie funkcjonującym Aqua Centrum. Dzięki tej inwestycji centrum powiększy się o dwie trzecie.

Nowy obiekt będzie miał 1,8 tys. mkw. i do dyspozycji wiele atrakcji. Znajdzie się tam duży, ale niezbyt głęboki basen do pływania, w którym będą prowadzone zajęcia fitness w wodzie.

Zaplanowano też miejsce na dużą saunę, solarium, jacuzzi, kabinę do krioterapii i atrakcję o nazwie rwąca rzeka z silnym nurtem. Będzie wydzielone miejsce do odpoczynku i leżakowania.

- Myślimy o wygospodarowaniu części z bufetem, w którym można będzie coś wypić i zjeść ciepły posiłek - dodaje wójt Stawiarski.

Inwestycja ma być oddana do użytku do końca 2018 r.

Iga Michalec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.