W święta i po świętach nie siedźcie przy stołach. Ruszcie się z domu

Czytaj dalej
Fot. Andrzej Muszyński
Joanna Pluta

W święta i po świętach nie siedźcie przy stołach. Ruszcie się z domu

Joanna Pluta

Co robić, kiedy zechcemy wyjść na spacer i odsapnąć trochę od domowego świętowania? Coś ciekawego na pewno się znajdzie. To nasz subiektywny wybór propozycji.

Kilka znajdzie się dla Was jeszcze dziś. O godz. 12 w pałacu w Ostromecku rozpocznie się kolejny już poranek muzyczny z cyklu Akademia Dzieciom. Tym razem spotkanie nazwano „Bal baloników”. Wstęp na zajęcia jest wolny.

Również 24 grudnia, ale nieco wcześniej, bo o godz. 11 w Ośrodku Rekreacji Konnej w Leśnym Parku Kultury i Wypoczynku zaplanowano jazdę w zastępie. To nie jest jedyna atrakcja, jaką Myślęcinek przygotował na czas świąt.

Zwierzęta przemówią ludzkim głosem?

- Zapraszamy do Ogrodu Zoologicznego. Jak dotąd niewiele zwierząt trafiło do pomieszczeń ogrzewanych - były to jedynie łabędzie czarne, bąk i kazarki - słyszymy od Sandry Tyczyno, rzeczniczki Myślęcinka. - Pozostałe zwierzęta oczekują na odwiedzających je gości. Na dzieci w święta czeka zaś zabawa w poszukiwanie Gwiazdora. Za każdego znalezionego, w kasie zoo czekają prezenty. Na czas długiego świątecznego weekendu (25-27.12) ceny biletów zostały obniżone do 2 zł dla wszystkich. Ogród jest otwarty codziennie od godz. 10 do 16 - oprócz Wigilii i sylwestra.

Kto skończy wigilijną wieczerzę, ale nie będzie chciał wracać do domu, może iść na pasterkę do klubu Mózg. Tam to już tradycja. Początek imprezy o północy.

Święta w klubie

Nie tylko Mózg proponuje klubową pasterkę. Sporo będzie się działo także w Towarzyskiej Kafe przy Poznańskiej 12. Impreza rozpocznie się o godz. 23, a zagrają na niej Scandal, Piko, Bexx, Ponk i Indeed.

W Wigilię nie będzie otwarta za to Strefa przy Wyspie Młyńskiej, ale kto zechce wpadnie tam na dobrą kawę w pierwszy i drugi dzień świąt. Kawiarnia będzie otwarta w te dni między godz. 18 a 24.

Coś dla miłośników kina

Kinomani będą mieli co robić 26 grudnia. Tego dnia w kinie Orzeł w Miejskim Centrum Kultury zobaczymy trzy filmy. O godz. 16 rozpocznie się seans „Imigrantów” Jacquesa Audiarda, o godz. 18 obejrzymy „Pionierów marzycieli”, w reż. Natalyi Kudryashovej, a o godz. 20.15 „Czarodziejską górę”, (reż. Anca Damian).

Jeśli nie zdecydujecie się na żadną z naszej propozycji, zawsze możecie się po prostu wybrać na spacer po mieście. Żeby tylko jeszcze spadł śnieg.

Joanna Pluta

W "Pomorskiej" zajmuję się dwoma tematami - kulturą i zdrowiem. Ten pierwszy jest zdecydowanie bardziej fascynujący. Drugi natomiast daje o wiele więcej satysfakcji.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.