W Wigilię zakupy zrobimy nawet do godz. 15. Tego dnia nie wszystkie urzędy będą czynne

Czytaj dalej
Fot. Łukasz Kasprzak
Małgorzata Stempinska

W Wigilię zakupy zrobimy nawet do godz. 15. Tego dnia nie wszystkie urzędy będą czynne

Małgorzata Stempinska

Nie wszyscy urzędnicy muszą przyjść do pracy 24 grudnia. W wielu miastach będą odbierać dzień wolny za święto przypadające dwa dni później.

Tak będzie we włocławskim oraz toruńskim ratuszu. W tym drugim interesantów będzie przyjmował wyłącznie jeden referat Urzędu Stanu Cywilnego. Referat Zgonów w Wigilię będzie czynny od godz. 8 do 12.

W czwartek wolne za święto odbiorą sobie także pracownicy Urzędu Miasta w Grudziądzu. Dyżur będą pełnić jedynie w USC. Do godz. 13 będzie można zarejestrować zgon.

- Zgodnie z ustalonym wcześniej harmonogramem pracy, służbę pełnić będą strażnicy miejscy - informuje Magdalena Jaworska-Nizioł, rzecznik prasowy UM w Grudziądzu.

Z kolei w inowrocławskim Urzędzie Miasta w Wigilię skrócono czas pracy. Urzędnicy pójdą do domów o godz. 13. Natomiast kasa magistratu zostanie zamknięta o godz. 11.

Tak, jak w każdy czwartek, będą pracować w bydgoskim ratuszu. Zatem sprawy załatwimy tutaj aż do godz. 16.

Z kolei do wigilijnej wieczerzy w czwartek od rana będą się mogli szykować pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w naszym regionie. Tego dnia będą niedostępne dla klientów zarówno sale obsługi klientów w oddziałach i jednostkach terenowych, jak i Centrum Obsługi Telefonicznej.

W czwartek wcześniej idźmy na zakupy

W Wigilię, tradycyjnie już, markety i hipermarkety będą krócej czynne.

Do godz. 14 po ostatnie sprawunki wybierzemy się do sklepów sieci: „Tesco”, „Lidl”, „Kaufland” oraz „Biedronka”. Natomiast do godz. 15 czynne będą sklepy: „Sano” oraz „Auchan”.

Wiadomo już też, o której 24 grudnia zostaną zamknięte galerie handlowe w naszym regionie. W Bydgoszczy „Zielone Arkady” oraz „Galeria Pomorska” i znajdujący się w niej „Carrefour” czekają na klientów do godz. 14. Tak samo będzie w przypadku „Atrium Copernicus” w Toruniu.

Dłużej, bo do godz. 15, będzie można zrobić zakupy w tutejszym markecie „Auchan”. W Wigilię do godz. 14 zrobimy także zakupy w „Galerii Solnej” w Inowrocławiu oraz znajdującym się w niej „Tesco”.

Wydłużają godziny pracy przed świętami

By umożliwić klientom spokojne zrobienie zakupów, markety i centra handlowe będą dłużej czynne przez dwa najbliższe dni. Do środy „Kaufland” czeka na klientów aż do północy. To o dwie godziny dłużej niż zwykle.

„Zielone Arkady” oraz „Focus Mall” w Bydgoszczy są czynne o godzinę dłużej, czyli do godz. 22. Równie długo będą pracować w sklepach w Galerii „Atrium Copernicus” w Toruniu. Natomiast w znajdującym się w tej galerii markecie „Auchan” można zrobić zakupy do godz. 23.

Małgorzata Stempinska

W swoich artykułach podejmuję tematykę dotyczącą turystyki, telekomunikacji, rynku pracy oraz gospodarki. Przygotowuję też artykuły do dodatku historycznego "Album bydgoski" oraz do miesięcznika dla prenumeratorów "Pasje". Historia Bydgoszczy mnie fascynuje. Uwielbiam słuchać wspomnień Czytelników - rodowitych bydgoszczan - oraz oglądać zdjęcia z ich domowych albumów. Staram się pomagać Czytelnikom interweniując w ich sprawach. Prywatnie kocham podróże - te bliższe i dalsze. Niestety, na razie ze względu na pandemię koronawirusa tylko palcem po mapie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.