Bogumił Storch

Wadowice. Obywatelski projekt uchwały przepadł w radzie. Drugiego już w mieście nie będzie?

Pojazdy prywatnych przewoźników mogą wjechać tylko na dworzec autobusowy. Wyjątkiem jest miejski bus (na zdj.) Fot. Bogumił Storch Pojazdy prywatnych przewoźników mogą wjechać tylko na dworzec autobusowy. Wyjątkiem jest miejski bus (na zdj.)
Bogumił Storch

Przystanek dla busów na placu Kościuszki nie zostanie przywrócony, o co prosili mieszkańcy gminy. Uchwała obywatelska, podpisana przez 500 osób, została przez radnych odrzucona. Czy takie inicjatywy mają sens, skoro i tak radni ostatecznie podejmują decyzje?

Rada Miejska Wadowic pierwszą w historii miasta uchwałę obywatelską otrzymała już wiosną. Od tego czasu analizowali ją radni kilku komisji.

Na ubiegłotygodniowej sesji uchwała została odrzucona trzynastoma głosami przeciw. Trzech radnych było „za”, a pięciu wstrzymało się.

Za akcją stoi wadowicka blogerka i aktywistka Elżbieta Łaski, która zebrała blisko 500 podpisów pod uchwałą o przywróceniu tego przystanku, a co za tym idzie wjeździe busów do centrum miasta.

Czytaj więcej:

 • To był pierwszy raz...
 • Wątpią w sens kolejnych inicjatyw?
Pozostało jeszcze 80% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Bogumił Storch

Urodzony w Makowie Podhalańskim (rocznik 1978) reporter wadowickiego oddziału Gazety Krakowskiej, portalu wadowice.naszemiasto.pl i portalu gazetakrakowska.pl. Nominowany do Nagrody Dziennikarzy Małopolski w kategorii Dziennikarz lokalny. Wyróżnienie w konkursie Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich dla mediów lokalnych za najlepsze publikacje w kategorii Dziennikarstwo Śledcze.

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.