Magdalena Szumiec

Weissensee, górskie jezioro, z którego śmiało można pić wodę

Po górskich wzniesieniach świetnie jeździ się na rowerach wyposażonych w napęd elektryczny Fot. Weissensee Information Po górskich wzniesieniach świetnie jeździ się na rowerach wyposażonych w napęd elektryczny
Magdalena Szumiec

O jeziorze Weissensee słyszałam sporo, choćby od znajomych, którzy nie wyobrażają sobie zimy bez jeżdżenia na łyżwach po jego zamarzniętej tafli. Ale żeby jechać tam latem i kąpać się w alpejskim akwenie? Brrrrr… Za żadne skarby.

Karyntia to austriacki region, który nie raz odwiedzałam zimą. Jazda na nartach w tamtejszych, genialnie przygotowanych i przepięknie położonych stacjach, to sama rozkosz. Ale niby po co miałabym tam jechać latem? Owszem, jeden dzień mogę pochodzić po górskich szlakach, delektować się pięknem soczystej, zielonej przyrody. Ale co dalej? Kiedy jest ciepło potrzebuję ruchu, najlepiej, gdy sprowadza się on do przemieszczania się żabką czy kraulem. A to - jak mi się do tej pory wydawało - z powodu temperatury wody jest raczej niemożliwe w alpejskich jeziorach.

Jak dzięki stand up paddlingowi nie chciałam wyjść z wody

I pewnie zdania bym nie zmieniała, gdyby nie wrodzona ciekawość. Otóż zaraz po przyjeździe nad jezioro Weissensee, zobaczyłam na jego tafli ludzi, którzy pływali na deskach, odpychając się wiosłami. Pomyślałam, że jeszcze nigdy nie próbowałam stand up paddlingu, więc koniecznie muszę to zrobić. Jako znany zmarzluch, zaczęłam od negocjacji z sympatycznym trenerem Wolfgangiem, tłumacząc mu, że w razie upadku do wody, przydałaby mi się pianka. Popatrzył na mnie dość dziwnie i zaproponował, że jeżeli nie umiem pływać, to chętnie da mi kapok. Ale po co mi pianka, tego nie mógł już pojąć. A ponieważ spieszyło mi się, by wypróbować na czym polega nieznany mi sport, machnęłam ręką, stwierdzając, że najwyżej zamarznę.

Czytaj dalej o regionie Karynitii i jeziorze Weissensee.

Pozostało jeszcze 76% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 18,45 zł co 5 dni.

    już od
    18,45
    /5 dni
Magdalena Szumiec

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.