Widziane z Wawelu. Rewolucja zmiotła ekipę, która dominowała

Czytaj dalej
Fot. Wojciech Matusik / Polskapresse
bp Tadeusz Pieronek

Widziane z Wawelu. Rewolucja zmiotła ekipę, która dominowała

bp Tadeusz Pieronek

Tak zwykle bywa, że podczas urlopów i wakacji, przeciętny człowiek stara się uwolnić od myślenia o trudnych sprawach, o tym co mu się nie podoba w polityce, w gospodarce, w miejscu pracy, w nieudanej rodzinie. Dzieje się tak przede wszystkim dlatego, żeby zapominając o nich, może wejść w inny, lepszy świat. W wakacyjnym okresie ogórkowym, poza ważnymi wydarzeniami w międzynarodowej i wewnętrznej polityce, tematem dostrzegalnym przez wszystkich były finałowe rozgrywki mundialu piłki nożnej w Moskwie.

Wprawdzie nie wszyscy interesują się sportem, ale dla kibiców piłki nożnej mistrzostwa świata niosły w tym roku ze sobą wielki ładunek emocjonalny, nawet wówczas, kiedy ulubione drużyny doznawały porażek i wracały do swojego kraju ze spuszczoną głową. Dla jednych widzów były to wydarzenia dramatyczne, dla innych zaś chwile dumy, zwycięstwa i chwały.

Kibice tej dyscypliny sportu mieli rzadką okazję oglądania zmagań najlepszych drużyn świata, którymi okazały się: Francja, Chorwacja, Belgia i Anglia. Ten międzynarodowy test nie był szczęśliwy dla żadnego zespołu spoza Europy. Z Ameryki Południowej odpadły: Brazylia, Argentyna, Meksyk, Kolumbia, Urugwaj, z Afryki: Senegal i Nigeria, z Azji: Korea Południowa, Japonia, a z Europy tradycyjni potentaci tej dyscypliny sportowej: Hiszpania, Portugalia, Dania, Szwecja, a zwłaszcza Niemcy i, niestety, Polska. Zwycięzcami tegorocznych igrzysk okazała się drużyna Francji, wicemistrzami zostali dzielni Chorwaci, a trzecie miejsce zajęli Belgowie.

Pozostało jeszcze 61% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa promocyjna

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,00 zł miesięcznie.

bp Tadeusz Pieronek

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

cena obniżona -50%

Dostęp do gazety online na 30 dni za połowę ceny

12,00 24,00

Czytaj aktualną gazetę w formacie PDF bez wychodzenia z domu. Pobierz ją i podziel się z bliskimi. Bądźcie na bieżąco z informacjami!

Kup teraz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2020 Polska Press Sp. z o.o.