Paweł Gzyl

Wielki Tydzień pod znakiem festiwalu Misteria Paschalia

Kuratorem tegorocznego festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia w Krakowie został brytyjski dyrygent John Butt Fot. Materiały prasowe Kuratorem tegorocznego festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia w Krakowie został brytyjski dyrygent John Butt
Paweł Gzyl

Dwa cykle koncertowe, 8 dni wypełnionych muzyką renesansu i baroku, 13 koncertów, mnogość polskich akcentów, 3 premiery światowe, w tym 2 polskie - oto w skrócie program festiwalu muzyki dawnej Misteria Paschalia, który potrwa od dzisiaj do wielkanocnego poniedziałku w Krakowie.

Tym razem krakowski festiwal został dedykowany kompozytorom i wykonawcom z Wielkiej Brytanii. Nie zabraknie uwielbianych przez melomanów zespołów i gwiazd muzyki dawnej.

Do współpracy przy 15. Festiwalu Misteria Paschalia organizatorzy zaprosili Johna Butta z Edynburga (partnerskiego miasta Krakowa) - wybitnego dyrygenta i muzykologa, specjalistę od dawnych praktyk wykonawczych i autora uznanych odczytań dzieł kompozytorów angielskich doby baroku.

Z dalszej części tekstu dowiesz się:

  • ile razy wystąpi w Polsce John Butt
  • co czeka nas w Wielki Piątek
  • co się wydarzy w Wieliczce
Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.