Ekstra
Magazyn
Ekstra Magazyn

Najlepsze teksty z całej Polski, w każdy piątek dla wszystkich prenumeratorów Cyfrowych. Poznaj Ekstra Magazyn

Wiesław Janczyk o walce z jednorękimi bandytami i rosnącej wyborczej gorączce (Rozmowa)

Czytaj dalej
Fot. Janusz Bobrek
Łukasz Winczura

Wiesław Janczyk o walce z jednorękimi bandytami i rosnącej wyborczej gorączce (Rozmowa)

Łukasz Winczura

Rozmawiamy z posłem Wiesławem Janczykiem, byłym wiceministrem finansów.

Boli zamiana miejsca w tak zwanym tramwaju, czyli ławach rządowych, na zwykły fotel sejmowy?

Nie. Bo, jeśli chodzi o komfort siedzenia, obydwa są identyczne. W „tramwaju” czasem bywa nawet ciaśniej niż w ławach sejmowych. Ale, mówiąc poważnie... Jestem przyzwyczajony do tego, że mogę być użyteczny w wielu sytuacjach.

Wraca pan do Komisji Finansów Publicznych.

Tak. Zresztą to z niej poszedłem do ministerstwa.

Trafi pan do komisji śledczej w sprawie wyłudzeń VAT w minionych latach?

Prowadzono ze mną rozmowy dotyczące pracy we wspomnianej komisji. I na tym się skupiam. Przed nami prace nad budżetem państwa na rok 2019. I takim jego skonstruowaniem, które pozwoli skutecznie realizować program PiS.

Będzie pan miał więcej czasu na pracę w okręgu.

Zdecydowanie tak. Bo jako wiceminister pracowałem od poniedziałku do piątku co najmniej po kilkanaście godzin dziennie, by nie powiedzieć, że na pełny zegar. Teraz rzeczywiście mogę się skupić na kierowaniu strukturami w naszym okręgu i bezpośrednimi kontaktami z wyborcami, czego mi, nie ukrywam, w ostatnich latach bardzo brakowało.

Dobrostanu trzeba pilnie doglądać, bo idą wybory samorządowe i parlamentarne.

Dokładnie tak. Ważą się losy, kto będzie rządził w sejmiku, w samorządach. Trzeba się bardzo dobrze przygotować i wygrać. Najlepiej całą pulę. Są wobec nas duże oczekiwania, którym trzeba sprostać. Wiem, że ludzie doceniają naszą ciężką pracę i jej wymierne efekty.

Czytaj więcej i dowiedz się co poseł pozostawił po swojej karierze w ministerstwie oraz co sądzi o aktualnych poczynaniach rządu. 

Pozostało jeszcze 73% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 12,30 zł co 5 dni.

    już od
    12,30
    /5 dni
Aktywujesz kod bez rejestracji

Odblokowujesz dostęp jednorazowo, tylko na tej przeglądarce. Jeżeli chcesz w przyszłości wrócić do tego artykułu, skorzystaj z opcji aktywacji kodu z rejestracją - zarejestruj się.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i czytaj bez rejestracji" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

odzyskaj hasło

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zaloguj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Aby móc przetwarzać Twoje dane osobowe w postaci adresu e-mail dla celów przedstawiania informacji handlowych na temat naszych towarów lub usług za pośrednictwem środków komunikacji elektronicznej, prosimy Cię o wyrażenie poniżej wskazanych zgód.

Pamiętaj, w każdej chwili możesz cofnąć zgodę na przetwarzanie Twoich danych osobowych. Cofnięcie zgody nie wpłynie jednak na zgodność z prawem przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych przed wycofaniem zgody. Szczegóły dotyczące wycofania zgody znajdziesz w swoim profilu.

Administratorem Twoich danych osobowych jest spółka Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie, ul. Domaniewska 45, 02-672 Warszawa. Szczegółowe zasady przetwarzania danych osobowych przez Polska Press oraz uprawnienia użytkowników Serwisu Polskatimes z tym związane zawarte są w naszej Polityce Prywatności.

Twoje dane osobowe będą przetwarzane przez nas w szczególności w celu wykonania umowy (usługa świadczona drogą elektroniczną), w celach marketingowych w zakresie udzielonych zgód, jak też w innych celach marketingowych na podstawie naszego uzasadnionego interesu. Podanie przez Ciebie danych osobowych jest dobrowolne. Przysługuje Ci prawo do żądania od nas dostępu do swoich danych osobowych, prawo do ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, prawo do przenoszenia danych a także prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania przez nas Twoich danych osobowych. Więcej na temat Twoich uprawnień oraz celów przetwarzania danych przeczytasz w naszej Polityce Prywatności.

* Jeżeli klikniesz „Zaznacz wszystkie poniższe zgody” automatycznie zaznaczasz wszystkie zgody. Możesz też zaznaczyć lub odznaczyć każdą ze zgód z osobna.

** Zgoda wymagana.

Klikając w przycisk "Aktywuj kod i zarejestruj się" potwierdzam, że zapoznałem/am się z treścią informacji o zamówieniu oraz, nadto że żądam rozpoczęcia dostarczenia treści cyfrowych przed upływem terminu do odstąpienia od umowy w związku z czym utracę prawo do odstąpienia od umowy i wiem, że usługa jest odpłatna.

Łukasz Winczura

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

plus.gazetakrakowska.pl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2018 Polska Press Sp. z o.o.