Paweł Gzyl

Więźniowie potrzebują nadziei. Młodzi muzycy z krakowskiego zespołu Jaspis upowszechniają kult męczenników z Pariacoto

Jaspis śpiewa w każdy trzeci czwartek miesiąca w kościele św. Barbary Fot. Fot. Archiwum Jaspis śpiewa w każdy trzeci czwartek miesiąca w kościele św. Barbary
Paweł Gzyl

Cały dochód ze sprzedaży płyty „naRodziny” krakowskiego zespołu Jaspis przeznaczony będzie na zakup różańców z relikwiami krakowskich misjonarzy-męczenników z Pariacoto. Trafią one do więźniów, którzy chcą włączyć się w modlitewną krucjatę różańcową w obronie przed terroryzmem.

- Pomysł narodził się spontanicznie pod koniec sierpnia ubiegłego roku. Postanowiliśmy nagrać pierwszą płytę i wpadliśmy na pomysł, aby połączyć to z jakąś dobrą inicjatywą. Podpytaliśmy znajomych i skierowano nas do brata Jana Hruszowca - opowiada nam Rafał Gaze, lider Jaspisu.

Brat Jan Hruszowiec z krakowskiego Zakonu Franciszkanów jest promotorem kultu dwóch męczenników, pochodzących z jego zakonu - Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka, którzy zginęli w 1991 roku w peruwiańskim Pariacoto z rąk komunistycznych partyzantów z ugrupowania Świetlisty Szlak.

Czytaj więcej:

  • jakie utwory początkowo miały się znaleźć na płycie "naRodziny"?
  • gdzie można kupić płytę?
  • w którym miejscu są wystawione na co dzień relikwie pierwszego stopnia bł. Zbigniewa i bł. Michała?
Pozostało jeszcze 71% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Gzyl

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2025 Polska Press Sp. z o.o.

Dokonywanie zwielokrotnień w celu eksploracji tekstu i danych, w tym systematyczne pobieranie treści, danych lub informacji z niniejszej strony internetowej, w tym ze znajdujących się na niej publikacji, przy użyciu oprogramowania lub innego zautomatyzowanego systemu („screen scraping”/„web scraping”) lub w inny sposób, w szczególności do szkolenia systemów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji (AI), bez wyraźnej zgody Polska Press Sp. z o.o. w Warszawie jest niedozwolone. Zastrzeżenie to nie ma zastosowania do sytuacji, w których treści, dane lub informacje są wykorzystywane w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe. Szczegółowe informacje na temat zastrzeżenia dostępne są tutaj.