Paweł Michalczyk

Wiśnicki zamek Lubomirskich nie ma farta do dyrektorów. Aktora zastąpił... elektronik

Piotr Jędrzejas (od prawej) zrezygnował z funkcji dyrektora Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Był nim zaledwie półtora roku Fot. Paweł Michalczyk Piotr Jędrzejas (od prawej) zrezygnował z funkcji dyrektora Muzeum Ziemi Wiśnickiej. Był nim zaledwie półtora roku
Paweł Michalczyk

Piotr Jędrzejas nie jest już dyrektorem muzeum zarządzającego zamkiem w Nowym Wiśniczu. Z posady zrezygnował zaledwie półtora roku po jej objęciu. Mimo odejścia kontrowersyjnego dyrektora, samorząd Nowego Wiśnicza jeszcze nie ogłosił konkursu na obsadę tego stanowiska. Kierowanie muzeum powierzył... pracownikowi działu promocji w placówce.

Piotr Jędrzejas złożył wypowiedzenie w styczniu, a z końcem lutego jego misja dobiegła końca. - Była to jego decyzja, tłumaczył ją względami rodzinnymi. Skoro tak postanowił, uszanowałam to - mówi burmistrz Nowego Wiśnicza, Małgorzata Więckowska.

Jeśli pod uwagę wziąć statystyki, muzeum pod sterami Jędrzejasa, który jest aktorem i reżyserem, zanotowało okres stagnacji. W całym 2017 roku zamek w Wiśniczu odwiedziło bowiem 38564 osób, czyli o 186 mniej niż rok wcześniej.

Pani burmistrz mimo wszystko dobrze ocenia pracę byłego dyrektora. - Zrobił w muzeum trochę porządku - stwierdza zdawkowo, podobnie jak Mirosław Chodur, przewodniczący rady miasta. - Jest młody, przedsiębiorczy. Co mógł zrobić, to zrobił - mówi.

Kontrowersyjna przeszłość

Czytaj więcej i dowiedz się kto walczył o posadę dyrektora zamku w Nowym Wiśniczu i jak mogą się potoczyć dalsze losy zabytku. 

Pozostało jeszcze 72% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Paweł Michalczyk

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.